seurustelukumppani jätti

wueiotppp

...kun ihastui toiseen.

tuntuu ihan helvetin kivalta. ei seurusteltukaan kuin 3 vuotta ja kaikki asiat oli hyvin, mutta meni sitten perkele ihastumaan toiseen.

itsetunto on ihan nollissa, koko ajan miettii, että mitä vikaa mussa oli, miksi en riittänyt, kelpaanko enää kenellekään.

lisäksi sattuu nähdä rakastamani ihminen toisen seurassa, kun en ole vieläkään toipunut kunnolla erosta. sattuu olla yksin, kun sillä on jo toinen. sattuu niin saatanasti!

2

382

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tottapuhuvajäbä

      aivan varmasti pistää itsetunnon nolliin. noh, parempaa neuvoa ei yleensä voi antaa, kuin että pettymyksen ja surun jälkeen kandee vain yrittää löytää joku toinen, vaik se vielä alkuvaihees tuntuu mahottomuudelta. niin raadollista kuin elämä joskus onkin. voimia sulle!

    • ruuikku

      Olen aina ajatellut, että rakkaus on vain idiootteja varten... Ja miksikö? Koska sellaista asiaa ei ole olemassakaan nimeltään "rakkaus". Ja jos on, niin se tuo enemmän tuskaa kuin onnellisuutta. Itse en ole koskaan rakastunut kehenkään. En edes ihastunut. ja olen kuullut ja huomannut kuinka parit yksi toisensa jälkeen eroavat koska toinen petti tai löysi uuden jne... Luulenpa että tämä kyseinen "rakastamasi" ihminen ei ole koskaan rakastanut sinua, eikä rakasta tätä toista tyttöäkään. Ihmiset ovat pelkkiä kusipäitä. Sanon tämän siis vielä kerran: Ei ole olemassa tunnetta nimeltään "rakkaus".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4028
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2891
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe