Tämä koskettaa Nightwishia

Tarja löytyi - hän lomailee

TT uudessa Avussa, No.27
"Haaste : Unelmani on päästä säveltämään elokuvamusiikkia.(Kuten Tuomas) Nyt näyttää siltä, että saattaisi olla mahdollistakin, Tarja vihjaa, mutta ei paljasta vielä projektin tarkempaa sisältöä."

Tähti jatkaa , "Olemme alkaneet jo työstää seuraavaa albumia. Haluaisin siihen vielä enemmän kontrastia, sellaista kick ass -meininkiä" (kuten Master Passion Greed)

Toki mie sytyn yhä myös kauniista balladeista ja klassisesta ja tiedän että näiden kaikkien yhdistämien onkin juuri haasteellista"(aivan kun vanha Nightwish)

Lukijan huomio. Onpa omaperäistä tuo Tarjan uusi tyyli, jotenkin tulee mieleen, että Nightwish on jäänyt pahasti päälle. Lue ja ylläty kuinka vähistä tarpeista jutun voi tehdä....

4

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Evereven

      Itseäni hieman hymyilytti se Tarjan kohkaus "uudesta minästä". Ainoa muutos oli hiustyyli, joka sekin palasi totuttuun Nightwishin aikaiseen jo kauan sitten. Epäilenpä että tuon haastattelun sisällönkin voi lähes arvata sitä lukematta, mutta toivottavasti hän muisti mainita "olevansa vapaa" ja "Marcelo pelasti minut ja itsetuntoni, olemme onnellisia". Ei sillä, hienoa jos kulissien takanakin menee hyvin.

    • anonyymi

      luin myös apu-lehden mutta ei siinä mitään puhuttu Master Passion Greedistä Tuomaksesta eikä Nightiwishistä sinä vaan itsekkö niin päättelit?

      • MoonFox

        olivat kai aloittajan päättelyä,vai ?? Jos en hammaslääkäriin joudu,(luoja varjelkoon),niin tuskin törmään tuohon artikkeliin...

        Oli turska mitä tahansa muuta,niin mikään ajatusten Tonava hän ei ole...


    • ...jokainen...

      saa tehä sellaista musiikkia mistä pitää, ja minkä kokee sellaisena että siitä voisi taloudellisestikkin hyötyä..

      Joten tehköön Tarja minun puolestani millaista tahtoo, on sitten eri asia ostaako levyjä ihmiset jos liikaa kopioi Tuomasta..

      Uskon, että Tarja vielä hakee omaa tyyliään.. Oli tämä ensimmäinen albumi sen verran sekavaasorttia. Toki löytyihän sieltä hienojakin kipaleita, mutta eiköhän Tarja sen oman polun vielä löydä, jotta voi yksin kävellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1962
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1690
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1317
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1142
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1136
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1016
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      921
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      908
    Aihe