Kalaa

Mistä kalafileet saa halvimmalla Salosta? Turussa näyttäisi lohifileet olevan vähän väliä 5-8e kilohinnassa. Halikon Prismassa hinta on jotain 15e kohdalla!!
3519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

S-Marketissa hinta pyörii siinä 12 euron tietämissä - Cittarin hinnat on kai aika liki samassa. Ootko käynyt torilta kyselemässä?

Äänestä

Citymarket myy tänään lohifilettä 7.99 euroa kilo. Olisivat nyt kuitenkin laittaneet hinnaksi suoraan 8.00. NAM siitä huolimatta.

Äänestä
  • Sittariin sitten ajelinkin, vaikkei se ole omaan kämppään nähden geologisesti edullisessa positiossa. Norjalaista lohta otin ja grillasin.

    Muistakaa rasvata halsteri. Mutta jäi puolet kalasta halsteriin :/ Onneksi ostin ylimääräistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistä..? kirjoitti:

Mistä kalafileet saa halvimmalla Salosta? Turussa näyttäisi lohifileet olevan vähän väliä 5-8e kilohinnassa. Halikon Prismassa hinta on jotain 15e kohdalla!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu