En raukka aikoinani älynnyt pysyä vuokralla ja nyt on hiipinyt pelko persiiseen, mitä jos korot nousevat, nouseeko yhtiövastikekin samalla?
Olen vähän harkinnut vaihtaa isompaan asuntoon mutta en taida uskaltaa kun pitäisi tehdä velkaa. Paras vain minimoida tappiot ja pysyä tässä maksetussa, arvo putoaa mutta ei voi mitään kun eihän tätä kukaan nyt osta.
Haaveilen joskus pääseväni sitten omaan vuokrayksiöön jahka tästä pääsen eroon mutta ei taida olla toivoa näillä nykyisillä markkinoilla, turhaa edes yritää myydä.
Kuinkahan minun käy?
7
544
Vastaukset
- kuinkaan käy,
eikä se mitään haita vaikka pitäsit sen luukun myynnissä, kyllä joku hullu vielä nykyäänkin voi ostaa...
- välittäjä vaan
Erityisesti isompien asuntojen hinnat on nyt tulleet vähän alas, joten nyt on hyvä aika vaihtaa pikkuisen isompaan. Välirahaa tarvitaan nyt vähemmän kuin kalliina aikana. Isoa lainaa ei kannata nyt ottaa, mutta kaksiosta kolmioon vaihto esimerkiksi on nyt juuri viisasta, jos se muutenkin olisi ajankohtaista lähiaikoina.
- Pers...i!
Voi jumalauta Taapermanni - tänne tulet selittelemään päivän selviä laarituksia!!
- välittäjä vaan
HAHAHAHHAHHAHHAHHA.
Vastailet omiin kysymyksiisi. Tyhmää touhua. Jos haluat heittää läppää niin anna muiden vastailla naivistiseen juttuusi.- välittäjä vaan
En koskaan vastaile omiin juttuihini. Vastasin äsken aloittajan esittämään huoleen isompaan vaihdosta. Hiukan asiallisempaa kieltä toivoisin sinultakin.
- ymmärrä...
Siis sinulla on velaton asunto, josta maksat vastiketta pari sataa kuussa, niinkö? Ja nyt haaveilet pääseväsi vuokralle maksamaan samanlaisesta asunnosta neljä kertaa enemmän? Puhut ihan hulluja!
- kirjoittaa ja vastaa
Kajahtanut tyyppi kirjoittaa ja vastaa itselleen. Tekee tarinaa ihan paatoksella, ressu pieni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909