Tiedän ystävieni järjestävän minulle polttareita. Ongelmani on se, että en saa heitä uskomaan, etten halua baariin! Siskoni (toinen kaasoista) on myös yrittänyt saada heitä uskomaan, mutta ei. Minulla on vieläpä hyvä syy olla ryyppäämättä: saatan nimittäin olla raskaana. En kuitenkaan haluaisi kertoa tästä ensimmäisenä ystävilleni vaan perheelle! Onko mitään "tekosyytä", jolla saisin heidät uskomaan? Ainakaan absolutistiksi ilmoittautuminen ei näyttänyt vaikuttavan asiaan.
YSTÄVÄT EIVÄT
YMMÄRRÄ !
3
1282
Vastaukset
- olet...
antibioottikuurilla, joku sopiva tulehdus jossakin tai ackne selässä tai jotain.
Ei tarvitse juoda ja ihan menee läpi.- antibioottikuuri
vois olla? tietääkö joku nimeltä. Ajattelinkin käyttää tätä, jos eivät muuten usko. Toisaalta tuntuu pahalta valehdella, mutta kun eivät muuten usko. :/
- Tuleva farmaseutti
antibioottikuuri kirjoitti:
vois olla? tietääkö joku nimeltä. Ajattelinkin käyttää tätä, jos eivät muuten usko. Toisaalta tuntuu pahalta valehdella, mutta kun eivät muuten usko. :/
Flagyl on ainaki sellanen et ei saa juoda olleskaan kuurin aikana alkoholia. Tarkotettu sieni- ja trikomonasinfektioihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573