Mikä on mielestäsi tärkein soitin/melodia joka tekee Onesta juuri "Sen Kappaleen"? Asiaa mietittyäni hieman yllättäen tajusin että bassohan oikeastaan on aikalailla pääosassa koko kappaleen ajan, Edgen kitarat oikeastaan vasta lopussa tulevat etualalle.
Onen tärkein osatekijä?
3
287
Vastaukset
- ja ei kiinnosta
U2n alamäki alkoi popmart kiertueen jälkeen, silloin One oli vielä oikein loistava biisi konsertin lopettajana verenpunaisen sydämmen ollessa videoseinällä.
Voi vaan sanoa että huuto.netissä ei u2 pop levyt mene kaupaksi, mutta vanhemmat esim. war kyllä löytävät ostajansa.- a.p.
miten U2 on menny alamäkeen Popin jälkeen, se siis vielä oli mielestäsi hyvä levy? Itse täytyy sanoa myös että Popmartin aikainen versio Onesta oli yksi parhaista, 2000-luvulla biisi on muutettu siirappiseksi popluritukseksi. Soittaako bändi sen nykyisin peräti eri sävellajista, esim. versio Mary J. Bligen kanssa?
- että biisit puuttu
a.p. kirjoitti:
miten U2 on menny alamäkeen Popin jälkeen, se siis vielä oli mielestäsi hyvä levy? Itse täytyy sanoa myös että Popmartin aikainen versio Onesta oli yksi parhaista, 2000-luvulla biisi on muutettu siirappiseksi popluritukseksi. Soittaako bändi sen nykyisin peräti eri sävellajista, esim. versio Mary J. Bligen kanssa?
siis tarkoitan että alkuperäin u2 oli boy-war ja sit ne alkoi ENOilemaan ja niistä tuli maailma suurin bändi jolla tosin oli hyviä biisejä.
Popilla on enään muutama hyvä biisi, mutta se show oli toimiva ja näyttävä , kyl pop levynä ihan kuunnelta ainakin oli .
Tämä 2000-luvun u2 menee enään hampaat nirskuen ne on vaan tylsiä että ei saa edes kirvelläkään mitään irti. stuck in moment, beautiful day , kite ja vetico, siinä 2000-luvun u2, mutta kun ei vaan jaksa rokata näiden pappojen tahdissa enään..
itellä on ihan äläyttömän hienoja muistoja zooropa u2 sesta, nykyään sekin tylsä.
MUn mielestä the unforgettable fire U2 oli paras ...
Mutta joo kuuneltuani the ahctung babyn 1000 kertaa en jaksa innostua enään siitäkään, se oli sillon se voi kun voisin kelata elämän takaisin 90-luvun alkuun....
wake up death man
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172373Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671569Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061499Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61432Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681305Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801260Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.411246Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311087En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056