Mikä on mielestäsi tärkein soitin/melodia joka tekee Onesta juuri "Sen Kappaleen"? Asiaa mietittyäni hieman yllättäen tajusin että bassohan oikeastaan on aikalailla pääosassa koko kappaleen ajan, Edgen kitarat oikeastaan vasta lopussa tulevat etualalle.
Onen tärkein osatekijä?
3
264
Vastaukset
- ja ei kiinnosta
U2n alamäki alkoi popmart kiertueen jälkeen, silloin One oli vielä oikein loistava biisi konsertin lopettajana verenpunaisen sydämmen ollessa videoseinällä.
Voi vaan sanoa että huuto.netissä ei u2 pop levyt mene kaupaksi, mutta vanhemmat esim. war kyllä löytävät ostajansa.- a.p.
miten U2 on menny alamäkeen Popin jälkeen, se siis vielä oli mielestäsi hyvä levy? Itse täytyy sanoa myös että Popmartin aikainen versio Onesta oli yksi parhaista, 2000-luvulla biisi on muutettu siirappiseksi popluritukseksi. Soittaako bändi sen nykyisin peräti eri sävellajista, esim. versio Mary J. Bligen kanssa?
- että biisit puuttu
a.p. kirjoitti:
miten U2 on menny alamäkeen Popin jälkeen, se siis vielä oli mielestäsi hyvä levy? Itse täytyy sanoa myös että Popmartin aikainen versio Onesta oli yksi parhaista, 2000-luvulla biisi on muutettu siirappiseksi popluritukseksi. Soittaako bändi sen nykyisin peräti eri sävellajista, esim. versio Mary J. Bligen kanssa?
siis tarkoitan että alkuperäin u2 oli boy-war ja sit ne alkoi ENOilemaan ja niistä tuli maailma suurin bändi jolla tosin oli hyviä biisejä.
Popilla on enään muutama hyvä biisi, mutta se show oli toimiva ja näyttävä , kyl pop levynä ihan kuunnelta ainakin oli .
Tämä 2000-luvun u2 menee enään hampaat nirskuen ne on vaan tylsiä että ei saa edes kirvelläkään mitään irti. stuck in moment, beautiful day , kite ja vetico, siinä 2000-luvun u2, mutta kun ei vaan jaksa rokata näiden pappojen tahdissa enään..
itellä on ihan äläyttömän hienoja muistoja zooropa u2 sesta, nykyään sekin tylsä.
MUn mielestä the unforgettable fire U2 oli paras ...
Mutta joo kuuneltuani the ahctung babyn 1000 kertaa en jaksa innostua enään siitäkään, se oli sillon se voi kun voisin kelata elämän takaisin 90-luvun alkuun....
wake up death man
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830