Valkosipuli

kyllä harvinaisen hyvin niiden tonnikalojen ja ranskalaisten kanssa.. nyt sen tajusin ihan omakohtaisesti.
9494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No hyööh. Hyvien tonnikalojen ja ranskisten saastuttamista tuollainen...

Kaikki maailman valkosipulit pitäisi tuhota sukupuuttoon. Olisi vähemmän haisuleitakin jotka hönkii yököttävää lemua ympärilleen.

Äänestä
  • Valkosipuli yleensä jakaa mielipiteet täysin kahtia, siitä joko pitää tai sitten sitä inhoaa, ei ole välimuotoja :)

    Äänestä

  • Et ymmärrä hyvän päälle mitään ;D ;D Onneksi valkosipuli ei sentään vaarallista.. söin kerran 6 kynttä kerralla eräässä ruuassa ja haisin varmaan pari päivää sen jälkeen (itsekin tajusin sen).

    Ei tavallinen sipulikaan huono yhtään.. ruisleipää ja sen päällä raejuustoa raakaa keltasipulia ->nam

    Äänestä

sanoa, että on omituinen yhdistelmä...?

Äänestä
  • korkeintaan yhtä valkosipulin kynttä joskus harvoin. Tiedän kyllä ihmisiä jotka surutta pistelis vaik pari valkosipulia kerrallaan.

    Äänestä

  • mutta aamulla pienessä sievässä otin tommosen ja no, ei tod. huono ollu =) Tekis nytkin mieli syödä sellaset, mielellään tuplana =D

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    mutta aamulla pienessä sievässä otin tommosen ja no, ei tod. huono ollu =) Tekis nytkin mieli syödä sellaset, mielellään tuplana =D

    kun vielä aamulla olit pienessä sievässä? Vai alottelitko vasta silloin ja nyt tietty nukut?

    Äänestä

  • ohoh... kirjoitti:

    kun vielä aamulla olit pienessä sievässä? Vai alottelitko vasta silloin ja nyt tietty nukut?

    Mulla ei lomia ole mutta sentään tänään vapaata ja kun nuo työkaverit ikäänkuin saivat houkuteltua eilen lähtemään ns. muutamalle niin grillijonoon tie vei aamuneljältä =)

    Kotiin pääseminen kestikin jonkun aikaa ku "pyörä, ruuat, humalatila ja kotiin matkaa 5km"- yhdistelmä on hiukan haasteellisempaa =D

    Äänestä

Syötä naiselle romanttisella illallisella valkosipulia ja myöhemmin yöllä hän maistuu aivan jumalaiselle, kun suutelet hänen häpyään.

Ei muuten vitsi, vaan ihan tosi juttu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sopii kirjoitti:

kyllä harvinaisen hyvin niiden tonnikalojen ja ranskalaisten kanssa.. nyt sen tajusin ihan omakohtaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu