Eipä ole hääppöinen naispuolinen Vanhasen löytö. Valtava nenä!! Yhtä kuivan tyyppinen kuin ottajansa. Vakka kantensa valitsee.
Ruusunen oli kaunis ja tavallinen eläväinen nainen.
Joopa joo Vanhasen..
17
1067
Vastaukset
- se joutuu
Osallistumaan kaikenmaailman kissanristiäisiin pysyäkseen lööpeissä.
Mahtaa Sirkkaa ottaa nokkaan kökkiä jossain sukujuhlissa maalaisten pällisteltävänä, mutta jos muualta ei kutsuja heru niin .....
Kauhankohan sille maistuu mauton ruoka ja mies ?- vanhajaakkoo
eiks ne ole kaupunkilaisii
- vanhasessa!
Ukko on jo eläkeikänen pappa, jote ei se mitään teini bimboo sais?
- täyty tyytyä
Vanhaan bimboon, näinhän se menee.
- Aksusuur
Nyt kyllä loukkaat naisia jos sitä tavalliseksi naiseksi sanot. Ruusunen oli hölösuu tyrkky, eikä ole liialla järjellä pilattu. Onko ulkonäkö mielestäsi tärkeämpi kuin äly ja käytöstavat?
- luomuliisa77
Joo kyllä Ruusunen oli sentään aito lyyli eikä mikään hienohelma, elämästä pitää nauttia eikä elää sitä takakireästi
- .......
takakireyttä ole, että osaa käyttäytyä hyvin. Sirkalla on etiketit hallussa, eikä Matin tarvitse hävetä Sirkan tekemisiä. Ja ulkonäkö ei valitettavasti/onneksi ole se tekijä, johon rakastutaan. Olihan ruma Calillakin Charlesille tärkeämpi kuin kaunis, nuori Diana.
- .......
....... kirjoitti:
takakireyttä ole, että osaa käyttäytyä hyvin. Sirkalla on etiketit hallussa, eikä Matin tarvitse hävetä Sirkan tekemisiä. Ja ulkonäkö ei valitettavasti/onneksi ole se tekijä, johon rakastutaan. Olihan ruma Calillakin Charlesille tärkeämpi kuin kaunis, nuori Diana.
Camilla eikä Calilla...
- voi peittää
....... kirjoitti:
Camilla eikä Calilla...
hyvin kovan luonteen, kyllä me tytöt tämä tullaan osaamaan!
- näähäään
voi peittää kirjoitti:
hyvin kovan luonteen, kyllä me tytöt tämä tullaan osaamaan!
Eihän Mertalaa ja Ruususta voi toisiinsa verrata millään tavalla. Aivan eri luokan naisia, Mertala istuu Vanhasen "piireihin" huomattavasti paremmin kuin Ruusunen.
- .......
voi peittää kirjoitti:
hyvin kovan luonteen, kyllä me tytöt tämä tullaan osaamaan!
tarpeellista julkisuudessa. On nähty, minkälaista käytöstä yliherkkä ja hysteerinen julkkiksen tyttöystävä sai aikaan. Ne herkistelyt ja tunteilut kuuluvat sitten vain heidän intiimeihin hetkiin, joihin meillä muilla ei ole osaa eikä arpaa.
- Silkkari-Sussu
Susanilla aidot silikonitissit ainaskin:D
- olisko..
Olisko Ruusunen muuttanut nimen myötä nikkinsä. Sehän oli joku tyrnimarja, vai mikä se oli. Olisko nyt Titta, vai mikä se on.
- kuin yö ja päivä
Ruusunen nukkui biletyksen jälkeen jossain sataman veneessä, paljasti epätoivoisesti julkisuudessa pysytellyt tangolaulajatar.
Mertala on nainen isolla ännällä, juuri oikeanlainen, karismaattinen, valovoimainen. Matti nyt vaan sotkeutui erokriisissään vähän lillukanvarsiin, niinkuin käy meille monille epätoivoissamme! - mutta puhumattakaan
kuin yö ja päivä kirjoitti:
Ruusunen nukkui biletyksen jälkeen jossain sataman veneessä, paljasti epätoivoisesti julkisuudessa pysytellyt tangolaulajatar.
Mertala on nainen isolla ännällä, juuri oikeanlainen, karismaattinen, valovoimainen. Matti nyt vaan sotkeutui erokriisissään vähän lillukanvarsiin, niinkuin käy meille monille epätoivoissamme!siitä, että Matti alunpitäen oli uskoton puolisolleen, tuskinpa sellaiset tavat koskaan jäävät
- kristell
Sirkka on Matin maineen puhdistaja, laskelmoiva koko kuvio. Sinä mulle minä Sulle tyyliin. On se ihmeellistä kuinka läpinäkyvää peliä, ei minkäänlaista sähköä heidän välillä. Täyttää bisnestä!
- totta kai
tämä on, valitettavasti Vanhasen hienohipiäisyys taas syksyn käräjöinnissä puidaan, ja avustajakaarti varmaan ryntää toivottavasti apuun pelastamaan tilanteen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk385282Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4175029Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5413292SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit592810Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1302684Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2612664Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.2012626"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –911769Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6521696Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki181550