Siis eikö Turun websivuilla ole kuvagalleriaa Turusta ja sen nähtävyyksistä? Kertokaa mihin se on piilotettu? Piti laittaa ulkomaalaiselle tuttavalle linkki, josta olisi nähnyt kotikaupunkini kuvin, mutta eipä tunnu löytyvän. Tietääkö joku jonkun ulkopuolisen tahon ylläpitämän sivuston, jossa kuvia Turusta? Taloforumin sivulla on paljon kuvia, mutta sivusto todella raskas hitailla yhteyksillä ja kielitaidottomalle aika turhauttava.
http://taloforum.fi/viewtopic.php?f=9&t=383&st=0&sk=t&sd=a
Jos tosiaan on niin, että www.turku.fi -sivusto ei ylläpidä kuvagalleriaa Turusta niin ei voi muuta sanoa kuin, että nyt on joku mediakonsultti lopputilin tarpeessa.
Valokuvia
4
424
Vastaukset
- ..............................
Tämä on mielestäni ainoa mitä löytyy, ja on ihan totta että on kummallista ettei parempaa ole saatu aikaiseksi. Turusta saisi mielettömän kauniita kuvia ja jos ne laittaisi vielä yhteen ja samaan galleriaan.
http://www.turkutouring.fi/public/default.aspx?nodeid=8726&culture=en-US&contentlan=2 - sivustolla
on pyörinyt sellainen yksityinen kuvaaja jolla oli tosi hyviä kuvia Turusta sivustollaan. Kun en nyt muista mikä tuon ihmisen nimi on, mutta jos jollain paremmin muistissa niin googlella saattaisi löytyä. Jokin powershot tyyppinen nimi se oli, rekisteröitynyt ihminen. Turku päivällä ja turku yöllä, mahtavia kuvia. Niitä kelpaa näytellä ulkomaalaisillekin, laittaa linkkiä siis.
Harmi että on niin huono muisti minulla. - minä löysin
kun aikani etsin, tässä se on
http://galleria.suomi24.fi/PowerShot_kuvaaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv302385Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
- 271389
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025