Lähinnä erilaiset maksaruohot ym kuivan paikan kasvit kiinnostavat
Vastaukset 6
- maanpeittokasveja
esimerkiksi pikkutalvio, rönsyleimu, suikeroalpi, rönsyansikka
- on hyvä
En tiedä onko kivikkokilkka maanpeitekasvi, mutta itse pidän siitä paljon ja leviää nopeasti.
Keltamaksaruoho, Sedum acre.
- ketoneilikka...
tosi hyvin.
- Kukkaihminen
Komeamaksaruoho leviää vuosien mittaan jopa yhtä ärsyttävästi kuin maahumala, repiä saa pois.
- Anonyymi
https://www.suomela.fi/maanpeittokasvit-valitse-oikein Täällä on hyvät ohjeet, mitkä kasvit sopii maanpeittokasveiksi. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2851164Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2861028Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 106889
- 101839
- 74818
- 108692
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2561Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11508