Mistäs tämmöinen?

laillisesti

Eli kuulin kaverilta semmoisesta ohjelmasta, jolla etäyhteyttä muodostaessa ip-osoitteen avulla pääsee kaverin koneelle niin ettei sen tarvitse edes hyväksyä etäyhteyspyyntöä, lailliseen käyttöön tätä siis tarvitsin sillä etätyöpöytäyhteydellä en saanut toimimaan tota etäyhteyttä, eli mikä olisi tällainen ohjelma ja mistä sen saisi ladattua? Ymmärrän kyllä hyvin jos joku ei halua auttaa, sillä itsekin kieltätyisin varmaan samassa tilanteessa, juurikin laittomuuden takia, mutta tosiaan, laillisiin tarkoitukssin menisi.. Hyviä vinkkejä kiitos!

4

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zxcvbnm

      Ei netistä mennä koneelle kuin telttaan.

      • juhakorkeapudas

        VNC on sellainen ohjelma joka ei tarvitse toisen osapuolen hyväksymistä muodostaakseen yhteyden.
        Toki ohjelma täytyy olla asennettuna vastapuolen koneelle ja määriteltynä oikeanlaisin asetuksin ennen kuin yhteyden voi muodostaa. Legenda ei tainnut mainita tätä seikkaa.

        Myös kaikenmaailman etätyöpöytäyhteydet yms. toimivat samaan malliin jos ne ovat vain sallittuja kohdekoneessa.


    • löytyy

      täältä: http://www.dameware.com/

      Olen itse käyttänyt työkäytössä, kun pitää päästä johonkin verkon koneeseen kiinni. Tämä ei tarvitse mitään esiasennuksia valmiiksi, vaan pystyy asentamaan itsensä verkon yli kohdekoneeseen. Edellyttää tietysti Admin-oikeuksia etäasennettavassa koneessa.

      • neuvoista

        kokeilenkin tota damewarea heti


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10219
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      233
      5906
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5394
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      92
      5010
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      6
      2676
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2572
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2414
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2234
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      381
      2181
    Aihe