Hostelworld ja Electron?

onko kokemusta?

katselin alustavasti hostellin varausta Hostelworldin sivuilta ja siellä käy maksukohtaan Electron. Onko kukaan varannut Electronilla ja onko mennyt kaikki hyvin? Ihan vaan kyselen jos jollakin kokemusta kun oon ekaa kertaa varaamassa niin vähän arveluttaa tilanne, kun usein taitaa olla niin, että Electron ei käy. Kiitos jos joku osaa auttaa!

5

1500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta..

      Olen varannut Hostelworldin kautta hostellihuoneen, maksanut varausmaksun netissä Visa Elektronilla ja lopun sit paikan päällä. Ei ole ollut mitään ongelmia.

    • en ymmärrä

      juttu tuo lasten visa ja se että ylivoimaisesti yleisin kysymys käykö, eikö käy, toimiiko jne. MIksi ihmeessä otatte kortin joka ei käy ehkä? Vai ettekö saa oikeata korttia joka käy, ilmeisesti. Mistä pankkitäti sanoi pankissa, käykö vai ei kun täällä niin paljon kysyllään.

      • "lasten visalla" ?

        Ole ystävällinen ja kerro perustellusti, ei toisen kädentietoja, vaan omakohtaiset kokemuksesi miksi kutsut tuota kortti lasten kortitksi


      • aloittaja..

        Olen opiskelija ja aika nuorikin vielä, siksi ei ole Visaa hankittu. Visa Electron on siitä kätevä, että ei voi vahingossakaan ostaa luotolla, jolloin pysyy raha-asiat paremmin kunnossa ja voi ostella vain sen verran mitä on tilillä rahaa.

        Kiitos asiallisista vastauksista, kokeilen sitten varata Electronilla ja eihän siinä mitään menetäkään jos ei kortti käykään. Sitten pitää vaikka lainata äidin korttia.


      • Anonyymi
        "lasten visalla" ? kirjoitti:

        Ole ystävällinen ja kerro perustellusti, ei toisen kädentietoja, vaan omakohtaiset kokemuksesi miksi kutsut tuota kortti lasten kortitksi

        Varokaa hostelworldia kaksinkertaisia veloituksa pankkikortilta katteettomia lupauksia ja härskiä kusetusta. Moraalittomuudesta esimerkki välittävät tätä rikollista hostellia Helsingin slummialueella

        lue ja tutustu

        http://www.sweetdream-guesthouse-helsinki.blogspot.com/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1466
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1023
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      382
      857
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      155
      843
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      719
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe