Tämä on muutaman vuoden vanha juttu, mutta ajattelinpa panna sen tännekin. Helsingin Sanomien viikkoliitteessä muuten mainittiin tuo juttu: "Vain hullu jättäisi lukematta jutun Marko Mikkosen Intian matkasta."
Antaapa tulla sitten kehuja, kun ootte lukeneet :)
http://enfield.ewok.fi/stories/intia2000/index_fi.shtml
Antaapa tulla sitten kehuja, kun ootte lukeneet :)
http://enfield.ewok.fi/stories/intia2000/index_fi.shtml
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jep. Sellaista on meininki Intiassa. Itse en ole siellä ajanut pyörällä ollenkaan, vaikka olen Intiassa pitkiä aikoja oleskellutkin. Liikenne on sellaista että ajamisen ilosta ei voi mielestäni paljon puhua. Suomessa olen kyllä omistanut pyöriä.
Kerran näin Goassa miehen joka oli ostanut venäjältä sivuvaunullisen Uralin ja ajanut sillä Intiaan. Oli nimittäin Venäjän kilvissä. mitä kautta lie oli tullut.
Aivan mahtava tarina! Itsekin kaksi kertaa MacLeod Ganjissa lomailleena oli mukava lukea tutuista paikoista ja huimista selkkauksistasi.