Niin ei silloin myöskään elämänkumppania itselleen voi löytää, se on karu totuus.
Kun ei ole sitä tyyppiä johon ihastutaan
12
1776
Vastaukset
- ))))
Niinpä. Ei auta että menee ihmisten ilmoille, niinkuin neuvotaan, kun on vaan ilmaa vastakkaiselle sukupuolelle.
- Lonely_Soul
Jep, jos olet ihan "ghost in a snow" muille eli pelkkää ilmaa vaan niin ei siinä auta vaikka tekisit mitä saadaksesi ystäviä tai kumppania. Vituttaa ihan suunnattomasti kun olen vihdoin päässyt ujoudestani eroon ja uskallan olla aika normaalisti vastakkaisenkin sukupuolen seurassa mutta jostain kumman syystä kaikki silti ignoora mut edelleenkin, käsittämätöntä. Loppuelämä on oltava yksin näköjään, ei sais luovuttaa vielä mutta alkaa olla jo voimat lopussa ainakin mulla. :(
- ...
oletkos minkä ikäinen?mitä teet työksesi?itse se elämä on onnentunteineen rakennettava,eikä muita syyteltävä!ei niitä ihmisiä tapaa jos ei ole rohkea. ulos vaan ja ala vaan jutella!tee ensin vaikka muodonmuutos.parturi,uusia vaatteita,ota jokin uusi harrastus tai mielekäs päivärituaali,tai laihduta/lihota itseäsi!eivät välttämättä mitään kallista hupia.
- Yleinen vuodattaja
Niitä ihastuksen kohteita olisi varmasti paljonkin, mutta jos ei arkuuden takia uskalla tehdä tuttavuutta. (oma epätoivoinen tilanne)
- Yleinen vuodattaja
..ihastuisin ja rakastuisin, mutta kun ei ole ketään mielitiettyä. Harva nainen minut ehkä hyväksyisi kumppaniksi. Jotta löytää puolison, on laajennettava hurjasti tuttavapiiriä. Saattais olla eri asia, jos olisi supliikki, sosiaalinen kaveri. Nyt on edelleen aika arka ja yksinäinen. Onneksi monet osaavat toimia paremmin, jolloin tämä yhteiskuntakin pyörii paremmin. On työtä neuvoloille, synnytysosastoille, päiväkodeille jne.
- avohoidokki88
Miksi pitäisi olla elämänkumppani? Ai niin siksi että aivomme on ohjelmoitu haluamaan elämänkumppania. Kumppani laittaa mielihyvää tuottavat välittäjäaineet virtaamaan vuolaasti. Ja eläinhän tekee sitä mikä tuottaa mielihyvää. Se on eläintä motivoiva voima. Lisäksi yhteiskunta painostaa hankkimaan elämänkumppanin.
Tyhmä kysymys. Sori.- katoin sun profiilia...
Eipä muuta asiaa.
- Firestarter13
katoin sun profiilia... kirjoitti:
Eipä muuta asiaa.
Rock/heavybaareissakin käyn, mistä luulis jonkun tapaavan jos jostain.
Mutta ei sieltäkään yhtään helpommin ketään löydy, naisia jopa vähemmän usein kuin perinteisissä tanssiravintoloissa. Ja sitten huomannut että ehkä vielä enemmän käy pareja ja mahdollisia sinkkunaisia siksikin vähemmän.
- liitos
Olet lähtenyt selitysten tielle.
Pyydänkin sinua ensin määrittelemään suhteesi vanhempiisi.
Käytä tarvitessa vaikka ammattiapua
Sellainen ihminen ei ole vähäjärkinen.
PÄINVASTOIN: Uskaltaa pyytää apua - Baareista ei löydy
Eiks esim. mese-ilmoituksella vois löytyä samanhenkisiä tyyppejä, tai harrastusten kautta? Tai no sä oot kyllä varmaan jo kokeillut?
Näin se on. :(
- liitos
Omaa karismaattisuutta ei pääse kukaan pakoon.
Kyse on vain hyväksymisestä.
Jokainen etsii tyyliään niin kauan että se löytyy.
On eri asia sitten,mikä on lopputulos.
Kun kiinnität itse karismaattisuuteesi huomiota, et ole omaan tilanteeseen tyytyväinen.
Kokeile vaikka kynää ja paperia: Kirjoita kaikki asiat paperille mitä mieleen juolahtaa.
Mitä sekavampi juoni tekstissä, sitä parempi.
Löydät päästäsi ajatuksia joita vielä ihmettelet. Ja huomaat ajatustesi selkenevän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1978461Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1695769Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y822987- 2912670
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1802563Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen182513Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v6202420Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont1052237Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään301485Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.781351