Marrasmammat

guuijj

Mitenkä jakselette? Onko painoa tullut kuinka paljon? Onko kukaan käynyt 4D:ssä? Mitä kokemuksia kyseisestä ultrasta? Itsellä ei muita vaivoja, mutta liitoskivut vaivaa välillä varsinkin tuota esikoista nostellessa ja kanniskellessa.

7

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MariaMarraskuinen

      Täällä voidaan ihan kivasti. Ei olla käyty 4D:ssä, eikä olla menossakaan.

      Painoa on kertynyt vähän vajaa 3kg, joten siinä mielessä on ihan helppo ja kevyt olla. Öisin on mahan kanssa vähän ongelmia, kun ei meinaa asentoa löytyä millään. Selällään oleminen tuntuu jo pahalta.

    • Mulla la 14.11. (rv 21 1)ja vointi on ollut ihan ok. Mulla kans sama ongelma ton nukkumisen kans, ettei meinaa löytyä oikein hyvää asentoa. Pelkään, että liiskaan vauvani, jos nukun kyljellään.. Selällään ei tosiaan tunnu kauheen hyvältä olla enää täs vaihees.

      Painoa tullut nelisen kiloa. Tahtoo olla nälkä aika usein, joten tulee leipää ja jugurttia syötyä paljon. Aika menee hitaasti ja maha kasvaa yhtä hitaasti. Kaikki sanoo, että ole tyytyväinen, kun ei mahaa kauheesti ole, mutten voi sille mitään, että toivoisin sen olevan isompi:)

      • Niin ja 4D -ultrassa en ole käynyt enkä aio mennäkään. Rakenneultra on ens to.


      • Riikka83
        Esikoinen08 kirjoitti:

        Niin ja 4D -ultrassa en ole käynyt enkä aio mennäkään. Rakenneultra on ens to.

        Mulla laskettu aika 2.11 ja mahaakin alkaa jo vähän olee. oon huomannu et saan parhaitten nukuttua tyyny jalkojen välissä ja kylkimakuulla. esikoisen aikaan en tarvinnut tyynyä vasta kuin rv 30 tienoilla. en ole käynyt 4 D ultrassa mut rakenne ultra on ohitse jo.
        ois kyllä kiva saada ystävii joilla sama tilanne ja samoihi aikoihin laskettuaika =)
        saa meilailla [email protected] =)


      • onnensakukkuloilla

        minulla on jo ISO maha!:) luultiin jo että siellä on kaksi mutta istukka etuseinässä niin maha kasvaa.
        Liikkeet tuntuu makoillessa.
        RakenneUltra oli viime viikolla. Oli kiva nähdä vauvan pyörimistä... kova liikkuja.
        Unissä ei minulla ongelmia. Pystyn nukkumaan tod hyvin. nyt vain kesäflunssa vaivaa...
        Sais jo oman vauvan käsiinsä:) ODottaa niin paljoN!
        Turvakaukalo ostettiin. Kärryjä olen katsellut. Brion Kombeja. Sänky ostamatta. vähitellen tavaraa.
        Kaikki olotila hyvin:)
        Tsemppiä kaikille!


    • thezinni

      eli rv22 1
      Hyvin jaksellaan. Väsymys vaan pukkaa päälle, kun sitä pitäisi nukkua 10 tunnin yö unia että olisi virkku. Mutta kokemus tämäkin ekaa kun odotellaan.

      En oo käyny 4D:ssä eikä olla myöskään menossa. Meillä kun ei ollu viikon 12 ultraakaan.
      Rakenne ultra ohi ja kontrolli ultra on elokuussa (mahassa ei tarpeeksi nestettä).
      Kipuja löytyy kun töissä nostelen jotain raskaampaa. Kyllä tietää tehneensä jotain.

    • sartsu11

      laskettu aika 28.11.ultrassa kävin maanantaina ja kaikki näytti olevan hienosti.liikehdintä oli kätilön mielestä oikein hyvä,pituus n.20cm ja paino arvio 300g.eli tästä on hyvä jatkaa :)odotus mennyt alkuvaikeuksien jälkeen ihan mukavasti.ainoastaan väsymys iskee välillä tosi rajusti.aamupäivällä meinaa jo nukahtaa töissä koneen ääreen.kaikille marrasmammoille oikein mukavaa odotusta ja kesän jatkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      92
      5951
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      95
      3017
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2790
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2065
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe