vuotava tuulilasi?

Onkos kukaan törmännyt samaan ongelmaan eli sateella tulee apumiehenpuolen jalkatilaan vettä eikä näe mistä tulee?

Onko teillä ollut vuotoja tuulilasissa?

Vai onko samoja vikoja kuin esim. Mondeossa, jossa helmakoteloihin kerääntyy vettä kun jotku omituiset tyhjennysreiät tukossa?
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voda valuu sisää

Äänestä

Kotelo onko miten turattu paikoilleen.
meillä oli huolto asennellut päin Pe¤¤tä ja josta johtuen vesi lotisi jalkatilaan repsikan puolelta.
Vedenpoistoreikäkin voi olla tukossa siinä kotelossa.

Äänestä

tiivisteen ja lasin välistä tai perllin ja tiivisteen välistä, siihen pursutetaan Sikaflexiä. Mustaa, muuten kuin silikonia, silikonipumpulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KA:n kirjoitti:

Onkos kukaan törmännyt samaan ongelmaan eli sateella tulee apumiehenpuolen jalkatilaan vettä eikä näe mistä tulee?

Onko teillä ollut vuotoja tuulilasissa?

Vai onko samoja vikoja kuin esim. Mondeossa, jossa helmakoteloihin kerääntyy vettä kun jotku omituiset tyhjennysreiät tukossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu