Mikä tekee P. Haagasta halutun?

Nuoripari_tahtoo_jo_omaan

Olemme avomieheni kanssa tutkailleet tuolta P-haagasta päin kaksiota, vaan kaikki (2kpl) joista olimme kiinostuneet, niin ehtivät mennä?!? Tarjosimme tosin vain -10%, mutta olemme käsittäneet että sen verran "pitää saada" hinnasta pois?!? Ilmeisesti asia ei enää olekkaan näin/hintapyyntejä on laitettu realistisemmalle tasolle?!? Jos jollain on tietoa ja tai (jopa vinkkiä kivasta kaksiosta noin 54-59 neliötä, niin kiinostaa ja mieluummin ei mitään 50-luvun, koska niissä on putket kyllä jo ihan loppu)
Kiitos... Tiedämme että hinnat mahd. tippuvat parin vuoden sisään, mutta me aiomme kuitenkin hankkia nyt oman :)

5

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole sanonut

      - ei edes Hypoteekin toimitusjohtaja - että hinnoista pitäisi tinkiä, niistä voi yrittää tinkiä. Jokaisella myyjällä on oma tilanne ja aikataulu myynnin suhteen, toinen on valmis tinkimään ja toinen ei.

      Tällä hetkellä (jopa loma-aikana) esittelyssä käy enemmän ihmisiä kuin odotin mutta kaikki ovat varovaisia päätöksenteossaan, eli oma pitäisi saada ensin myytyä. Käänteisesti tämä VOISI tarkoittaa että näytölle saattaa pian tulla ostajia, jotka ovat omansa myyneet ja haluat kiireellä päästä muuttamaan. Minusta nyt on palattu normaalitilanteeseen eikä mistään suuremmasta kysynnän laskusta tai alenusmyynneistä voida puhua.

    • mikään!

      Ei mikään tee Pohjois-Haagasta haluttua. Puhee ko. alueen haluttavuudesta on silkka propagandaa.

    • Eskimonkoti

      Toimin eräässä firmassa ja teemme asunnoilla kauppaa :) ;)
      Oma käsitys tämänhetken hintatasosta/hintapyynneistä on seuraava. Tuolla kyseisellä alueella hintataso on melkolailla "oikea". Yrityksessämme on tehty "epävirallista" tutkimusta ja mahd. hinnanalennukset ovat luokkaa 0-5% todella harvassa ovat olleet kohteet, joissa hinta olisi alentunut yli 5%, toki niitäkin muutamia löytyy. Kysyjän alueella nuo hinnanalennukset ovat olleen olemattomia/pieniä varsinkin 70-luvulla sen jälkeen rakennetuissa K.taloissa.
      Hyvää uudenkodin etsimistä :)

    • Surkea Alue

      Pohjois-Haagassa ei haluta asua vaan joudutaan. Taitaa olla jonkun epätoivoisen asunnonmyyjän provo koko aloitus.

      • eroon aikoinaan....

        En todella ymmärrä miksi joku haluaa Suomi Neidon P...seenreikään. Alue on täynnä narkomaaneja ja juoppoja ja asunnot rahapommeja ihan lähitulevaisuudessa. Arvoisa Nuoripari... Käykääpäs kävelyllä Aatu Hiltusen (Adolf Lindforsintiellä) joku kiva perjantai- ilta. Näette koko alueen ihanuuden. Lukuisat vuokra- asunnot vieressä tekevät alueesta ihanan! Eikä siitä ole kuin pari vuotta kun joku perheenisä tapettiin PohjoisHaagassa. Että ottakaa nyt vähän enemmän selvää. Olin itse onnellinen kun joku maalainen Touko- Housu osti kaksioni. On kuulemma katunut hirveästi, mutta en tajua miksi... Ei kai ottanut selvää alueesta senenempää. Mutta voihan alue olla sellainen mikä rakastavaisille sopii.. Kieli- koukkukin maistuu paremmalta, kun saa vähän jännitystä elämään huutavilta päideriippuvaisilta. Mutta voihan olla, että olen ihan väärässä. Kahdeksan vuotta tuli kuitenkin täyteen. Eli laina- paperit vaan vetämään! Ja paljon Onnea!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      26
      3170
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      853
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      770
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      740
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      53
      674
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      560
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      559
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      549
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      531
    Aihe