Naurakamme koko suomi näille onnettomille väkivallan lietsojille.
Mikkelissäkin hakkasivat viettomia. Pellejä koko redamryn persnaama jengi.
Saivat pitsiturnauksessakin turpaan sekä kentällä että katsomossa että hallin pihalla.
Tammisen floppijoukkue.
4
247
Vastaukset
Savonlinnassa heittelivät jotain vammaista SaPKofania pulloilla ja pihalla heittelivät kolikoilla muita ihmisiä.
Sitten yksi savolainen kyllästyi ja pani koko pellearmeijan ruotuun. Seisoin vieressä ja kuulin kun kaveri sanoi että yksikin pullo vielä lentää niin väännän niskat heittäjältä nurin. Red Armyn pellet kusivat pöksyihinsä ja kannustivat loppupelin SaPKoa.- Sapko vie sporttia 100-0.
Ei muuta kuin Lännen hurrikylää valtaamaan.
- tätä peliä?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000424&posting=22000000031132450#22000000031132450
HTT - Savonlinna Pihlajaniemi
SaPkOn ja Sportin lauantaisessa ottelussa nähtiin komeiden Vaasalaismaalien lisäksi myös savonlinnalaisten kiekkokatsojien sitoutuminen oman joukkueensa toimintaan.
Jatkoajassa oli taannoin kirjoitus Savonlinnassa heräämässä olevasta, kasvavasta yleisön tuesta. Oiva näyte tästä saatiin lauantaina 1. joulukuuta.
Murskaavasti peliä hallinnut Vaasan Sport meni ajassa 50.39 näyttävällä maalilla 1-5 johtoon. Samalla kellonlyömällä alkoi katsomosta käydä tiuha virta kohti päätyovea. Mihin nämä ihmiset kesken pelin olivat oikein menossa, ja miksi? Tuliko noin kuudellekymmenelle ihmiselle yhtäaikainen meno, jonka olivat pääsylippua Pallokerhon peliin ostaessaan vallan unohtaneet. Oliko kaikilla iltalypsyn aika? Koittiko perunannoston hetki? Tuskin, sillä maa oli jo jäässä ja perunannosto oli siis myöhäistä. Paitsi jos kysymys oli pakasteperunan viljelystä. Alkoiko mansikantaimen istutus? Korkeintaan pakastemansikan. Tämä sinällään varsin hauska näytös toistui tästä eteenpäin joka pelikatkolla.
Tempauksen ymmärtää hyvin, yleisö haluaa osoittaa mieltään heikosti menneestä kaudesta ja toiminnan juuttumisesta paikoilleen. Tällaiseen on hyvinkin aihetta, sillä käytettävissä oleviin resursseihin ja pelaajamateriaaliin suhteutettunakin SaPkOn kausi on mennyt pieleen. Se, että yksi tavallistakin heikommin mennyt kotipeli suhteellisen hyvää joukkuetta vastaan saa aikaan tällaisen reaktion, osoittaa katsojilta erinomaista asiantuntemusta.
SaPkOn kaltainen joukkue maamme toiseksi ylimmällä sarjatasolla on vähintäänkin huolestuttavaa. Ehkäpä tilanne nyt ymmärretään ja osataan tehdä oikeat johtopäätökset ja joukkue hakeutuu sarjatasolle jolla sillä on edes auttavat edellytykset toimia jääkiekkojoukkueena: II-divisioonan Savo-Karjalan lohko.
Suomi24:n Mestis-palstan kirjoittajat - vaikka tuskin ovat kaikki savonlinnasta - osoittavat ymmärtävänsä jääkiekosta kuten savonlinnalainen jääkiekkoyleisö: SaPkO johtaa ylivoimaisesti äänestystä Mestiksen surkeimmasta joukkueesta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000424&posting=22000000028733634 - taas uhoot Rulle?
Miten sä kehtaat uhota täällä? Jätkä ei ole päästänyt ees napanuorasta irti??!!! LUUSERI!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162675Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467- 132354
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717