Olen raskaana 25 viikolla ja joudun päivittäin tappelemaan työkaverini kanssa.. en ole eläissäni kokenut tälläistä ihmistä.. alkaa vain sattua mahaan kovasti kun hermostun liikaa.. Tämä on vielä äitiysloman sijaiseni.. pomoni tiesi kun palkkasi tämän että hän myrkyttää koko työyhteisön mutta palkkasi silti ja sanoi että seisot vaikka päälläsi.. mutta mitä jos mun hermot ei kestä.. aaargh......
hermostumisesta
2
264
Vastaukset
- sulla helvetin
typerä pomo et tuollaisen palkkasi. Luulisi et olisi tarjolla parempiakin tyyppejä töitä tekemään.
Sun kai on vaan yritettävä olla hermostumatta. Ota taukoa siitä tyypistä tavalla tai toisella. Kävele hetkeksi pois kun alkaa verenpaine nousemaan. Yritä olla välittämättä. Ajattele iloisia asioita esim vauvaasi. Toivottavasti jaksat! - lievempänä tosin
Mä kans sain sijaisen, josta meinasti hermot mennä muutamaan otteeseen. En joutunut kyllä noin kauaa kattelemaan häntä, eikä hän edes ollut siis paha tyyppi sinänsä ollenkaan, vaan niin kovin vihreä ja silti vahva mielipiteissään.
En tiedä minkälaista työtä teet, tai millainen temperamentiltasi olet. Mulla meinasi vaan itselläni hermo mennä, kun patosin sisääni kiukun: siksi ehkä voisi ajatella, että sun ei kannata sitä tehdä, vaan lisäkonfliktin uhalla ilmaiset itseäsi suoraan. Sanot vaan, että mitä tilanteessa koet, ja miten menee.
Kuka siinä lopulta häviää, sen arpokoon sun pomo.
Ainahan sä voit hakea sairaslomaa, ihan oikeesti, jos meinaa päre piiputtaa.. Onhan sekin terveydellinen syy, minun mielestäni, koska se vaikuttaa sun supistuksiinkin vielä.
Kaikki kortit siis käyttöön!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431