Älkää nyt sentään ukkoa ihan hengiltä pilkatko. Se on ollut Kaksplussan lukija jo niin kauan, että saa joka vuosi lukijalahjaksi lastenhoitokirjan, niitä on meidän kirjahyllyssä jo monta kappaletta ladan korjauskirjojen kanssa samalla hyllyllä.
Niissä on varoitettu laittamasta turvakaukaloa etuistuimelle autoon jossa on turvatyyny ja se ukon mielestä todistaa kaikki tyynylliset autot vaarallisiksi kaikille matkustajille.
Ukko lukee myös Me Naiset –lehteä, mutta sen se on tilannut mutsin (150cm, 150kg) nimiin.
Antakaa ukolle armoa
3
298
Vastaukset 3
- 2105
Reiska, joka monet kerrat on täällä munannut itsensä typerillä kirjoituksillaan, on nyt tainnut tehdä sen munauksen jota häpeää itsekin. Vai miksi lienee taas tehnyt galleriasivustaan ei julkisen.
Ei ole kyllä koskaan aiemmin kukaan yrittänyt esittää todisteeksi naistenlehden keskustelupalstaa, mutta ’meidän reiska’ se otti ja teki senkin.
Olisi nyt edes yrittänyt keksiä jotain selityksiä siihen miksi ei voi mitään todisteita esittää, mutta mennä nyt vielä laittamaan sinne linkkikin. Onneksi sentään älysi itse sen kirjoituksensa poistaa, ettei tarvitse kaikkien maailman lada-miesten hävetä silmiä päästään.
Jo sijoitusneuvojen onnistuminen kertoi jotain Reiskan tietojen tasosta, mutta tämä se vasta meille hyvät naurut kirvoitti. Turvatyyny vaarallinen koska naistenlehden keskustelupalstalla niin sanotaan…
Voi venäjä…
Kuinka kukaan viitsii munata itseään näin julkisesti ja jatkuvasti kun Reiska? Ei ikinä uskoisi täysjärkisestä… Jaa, mutta nyt se taisikin selitys löytyä Reiskan käytökselle…- motonet man
taisto se on sillä tasolla.ihan selvästi joutoukko
- huutavan ääni
Mene pois olet väärässä osoitteessa.Kuulut avohoitopalstalle ihan selvästi.Sinä et kuuluu teknisille osastoille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3681423- 64952
- 116905
- 86893
- 66860
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50609En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56604Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112564