Vai onko kaikki vaan minun omassa päässäni?Miten voin saada selville olenko sairaalloisen mustasukkainen, vai onko epäilyksille aihetta?
Kaverini sanoo että on uskollinen, mutta järkeni ei ole samaa mieltä. Kummallisia yhteensattumuksia, oltiin kaveriporukassa toisella puolella suomea juhannusta viettämässä ja paikalle tuli nainen jonka silmät paloivat koko ajan omaan mieheeni ja SAMOIN MIEHENI. He olivat kuin kuumeessa, oli saatava vaihtaa katseita ja hymyjä ja pikku kommentteja ja jostain syystä osuttiin aina samoille paikoille. Samalla seksi viileni (omasta mielestäni, vai kuvittelua) jonkin verran vaikka yleensä on kiihkeää. Mulla oli kumma tunne että ovat tuttuja! Vasta nyt selvisi että asuvat melkein naapureina täällä kotona.
Yritän todistella itselleni ettei paniikkiin ole aihetta mutta kun tuntuu että on! Ennen juhannusta jopa peruttiin aikaisempia alustavia suunnitelmia loman varalle. Otin selvää: nainenkin on juuri nyt lomalla. Auttakaa: olenko luulosairas vai pitäisikö sittenkin uskoa mitä näkee?
Pitäisikö vain
5
1159
Vastaukset
- kokeneena
sanon sulle, luulen et olet vielä nuori ja nätti :)
Älä tuhlaa elämäsi kiihkeimpiä ja antoisimpia vuosia hamesankariin.
Luota aina siihen mitä vaistoat ja etenkin näet.
Olet melko varmasti oikeassa, heillä on "vispilänkauppaa" keskenään. Jos nyt olet viisa, huom. kaukaa viisas, et tämän miehen kanssa tee mitään vakavia päätöksiä elämäsi suhteen.
Nauti nuoruudestasi vapaana, jos vain mahdollista. Vielä löytyy se kultainen kimpale miehen muodossa, joka on omistautunut vain sulle :)
Tsemppiä.
terv. virheen tehnyt 15 vuotta sitten- .............
Muuta en osaa sanoa: kiitos!
- uskoit itseäsi
Toi kuulosti niiiiin tutulta. Samperi ja viis vuotta menetin tuollaiselle hamesankarille. Usko ittees ja eti parempi mies, joka ei katsele tuollai muita, se kun ei jää pelkkään katseluun. Nousi oikein karvat pystyyn, kun luin tuon sun juttus, muistin miltä tuntui katsella tollasta vierestä. Alkoi taas v*****aa ku olin niiin tyhmä.
- enemmän kokemastasi
Minä olen väsynyt tähän kaikkeen, itseluottamus mennyt. Mies kieltää kaiken, ei ole mitään flirttiä ollut, näkevätkö silmäni todella väärin jos NÄEN viipyviä katseita ja muuta. Muulloinkin kuin siinä tapauksessa josta kerroin. Oletko sitä mieltä että mieheni voisi mennä pidemmälle, saitko omasi kiinni jostain konkreettisesta.
- Malluk
Outoa todella etten minäkään uskonut omia silmiäni, uskoin olevani luulosairas. Mutta parempaahan mies koko ajan etsi - ja löysi vaikken edes osoittanut mustasukkaisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa681847- 1001839
- 1371669
- 971411
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo331344MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil3141233- 591191
Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1301092Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa2731039Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta
Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa446933