Mun ongelmana on se, et mä oon lätkässä yhteen meiänluokkalaiseen (ysi-luokkalaiseen) jätkään, mut en oo ihan varma, onko se kiinnostunu musta. Joskus kyl tulee mieleen, kun se kattoo silleen, et onkohan toikin kiinnostunu musta... mut se on varmaan vaan toiveajatteluu... :(
Eli siis kundit, mä tarviin nyt teidän apua... Mistä tietää, että jätkä on kiinnostunu? Ja mites sille voi mennä sanoon jotain, jos se vaikuttaa vähä ujolta...? :)
Eli siis kundit, mä tarviin nyt teidän apua... Mistä tietää, että jätkä on kiinnostunu? Ja mites sille voi mennä sanoon jotain, jos se vaikuttaa vähä ujolta...? :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
... meet juttelee sille. Kiinnostusta ei välttämättä huomaa, jollei sitä ota esille.
Eli meet vaan juttelee sille...
No kyllä sen aika pitkälti näkee. Esim. katseista ja hymystä. Tai siitä miten se se puhuu sulle.
Meet vaan juttelee jostaan ihan turhasta tai laitat textarin.
... se meinaan pystyt salaa. Ei sitä välttämättä huomaa.. sillon pitää olla joku meedio...
mutta jos kaveri haluu näyttää että on kiinnostunut ni SEN HUOMAA!!! Ei voi olla huomaamatta.
eikö pojilla ole aina haku pällä eli he ovat kiinostuneita kaikista.
siit vaan ei varmasti tuu pakkeja!
Mieti eka et onko se poika joku tosi hyvännäkönen josta kaikki tytöt tykkäis. Jos se on sellane ni ei sul välttämät oo mahiksii ellet itekki oo samaa tasoo. Ja sit vaikka oisitki ni sit jos oot luonteeltas iha erilaine esim pyörit jossai tupaaki jengeis ku se jätkä taas on urheilija tai nörtihkö ni ei se sillonkaa välttämättä tykkäis. Eli jos ootte ulkonäöltänne ja luonteelta samanlaisii ni miksei se ois susta kiinnostunu?
No munki luokalla on yks tyttö joka olis vähä ihastunu muhuku ku se rupes jo ekan koulu päivän jälkee tuijottaa mua, mut nyt se tuijotus on vähä vähentyny.. jos luulee että mä en ole kiinostunu siit mut olen... ujous taas on este ettei viiti mennä kysyy lähteekö vaik juttelee tai tällästä... koita jaksaa! :)
syksyn jatkot...