Kutsunnat tulevana syksynä. Pitääkö ennakkotarkastuksessa käydä lääkärillä vai riittääkö esim. kouluterveydenhoitajalla käynti?
Tarkastus
5
708
Vastaukset
- kutsunnoissa07
Itsellä oli viime vuonna kutsunnat.Kyllä se pitää ihan lääkärissä käydä tietääkseni.Itse en kuitenkaan käynyt ennakkotarkastuksessa ollenkaan :D
Siellä kutsunnoissa on lääkäri paikalla,joten "tarkastus" tehtiin siellä.Muuta ei katottu kun näkö,verenpaine,korvat ja hampaat.- unohtanut...
hei osaakko auttaa yhes ongelmas!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001446&posting=22000000036493691
- arrarerea
meiän koulu hoiti kouluun jonkun lääkärin tekemään tarkastukset. en tiiä mikä käytäntö muissa kouluissa, mut ainakaan kouluterkkarin pätevyys ei tähän hommaan ilmeisesti riitä.
- everlone
Tampereella ainakin kaikkien piti käydä ennakko tarkastuksessa. Siitä tuli kyllä lappu koska piti mennä ja minne, et ei tarvinu ite mitään varailla.
Ihme tarkastus kyllä, ronkki sielä kaiken säkkejä myöten :S- Kiki
Seksuaalisesta ahdisteluasta jos se noin kamalaa oli, koska eihän tommonen tarkastukseen kuulu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903