Tukholmassa erillistä pikkunaisten liikettä

joku paikallinen tietää?

Kyeslin jo tuolta muotipalstalta, joten saanen anteeksi jos kopioin saman kysymyksen myös tänne.

Eli mahtaako kukaan Tukholmaa hyvin tunteva tai siellä asunut/asuva sanoa, löytyykö kaupungista jokin vaateliike erityisesti pienikokoisille aikuisille naisille? Samaan tyyliin kun vaikka Hgin PikkoloDonna tai Turun Pikkunaisia?

Eli nuorekasta, ei tätimäistä vaatetta, mutta mitoitukseltaan tehty meille pienille (160 ja alle) ja hoikille (-50kg) naisille.

2

469

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruotsittaret on pitkiä

      ruotsittaret on pitkiä ja hoikkia, kauniita. tuskin ne mitään maalaismamma liikkeitä tarvii.

      • Pieni ja siro

        Voi sinua kun et nyt ymmärtänyt ollenkaan. Kysymyshän ei ollut niistä maalaismamma-kuteista vaan meille pienille ja siroille sopivista. Ruotsittarista löytyy omien havaintojeni mukaan yhtälailla erikokoisia ja -näköisiä kuin meistä suomalaisistakin, niin naisista kuin miehistä. Käy vaikka joskus katsomassa ihan itse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      254
      2144
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      1276
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1231
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      733
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      709
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      231
      683
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      45
      467
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    Aihe