Mahan turvotus

jalkapallomaha

Ongelmani on mahani turvotus. Vaikka olen tehnyt 2kk joka toinen päivä erinlaisia vatsalihasliikkeitä, se silti on kuin raskaalla. Aamulla se näyttää hyvältä, mutta päivänmittaa se turpoaa pyöreäksi, eikä ole enä littana kuin aamulla.
Sokeripitoista ruokaa en syö melkein koskaan. Mahaani ei satu, ruuansulatusongelmia on kyllä.
Miten saisin turvotuksen pois?

6

1808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lue myös

      hiivasyndroomasta.Etsi googlesta ja voit lukea myös Jouko Pursiaisen kirjoittaman kirjan:Hiivasyndrooma ja luonnonmukaisen hoidon opas.
      Hiivasyndroomassa on monenlaisia oireita.Kaikille ei tule kaikkia niistä,mutta ruoansulatusongelmat ja vatsan turvotus ovat yleisimmästä päästä.

    • ..............

      Oon kuullu et esim. pasta turvottaa..Itellä maitotuotteet turvottaa kans...Katso netistä, mitkä tuotteet turvottaa..Itelläki on joka aamu maha turrana ja kipeenä vaikken ois mitään poikkeavaa syöny..

    • laktoosi-intoleranssi

      hei, itselläni oli sama vaiva, joka jatkui oikeastaan vuosia. Nyt kuitenkin on havaittu että minulla on laktoosi-intoleranssi. Voit kokeilla omalta kohdaltasi vaikka niin, että käytät jonkun aikaa vain laktoositonta ruokavaliota, ja seurailet mahaasi, sitten voit aloittaa hyla-valmisteet, ja katsot muuttuuko tilanne mihinkään, ja sitten lopulta palaat takaisin norm. ruokavalioon ja vertailet oliko muutosta. Jos laktoositon ruokavalio poisti vatsan turvotuksen, niin kannattaa tehdä testi ihan terv.keskuksessa. Vatsan turvotukseen voi tietysti olla USEITA eri syitä, tämä oli vain OMA henk.koht.kokemus. Toivottavasti pääset selville asiasta, kannattaa käydä lääkärin vast.otolla jokatapauksessa jos vaivaa.
      Hyvää kesän jatkoa

    • Rantapallo maha

      Keliakia kokeisiin.
      Minulla omalääkärin sijainen laittoi keliakia-verikokeisiin (naureskelin itsekseni että jopa kaukaa hakee) mutta tänään sain vahvistuksen että ihokeliakia ja tavan keliakia.

    • DTS

      Pass some major gas!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      30
      2846
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1837
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1820
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1424
    5. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      73
      1350
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1258
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      24
      1255
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      77
      1169
    9. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1028
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      97
      1007
    Aihe