Kädessäni noin 10cm kyynärpäästä,on hirveä aknerykelmä.Tavalliset aineet eivät ole siihen auttaneet, aineiden käytön jälkeen niistä tulee ihmeellisen "kovia" eivätkä ne millään katoa. Pitäiskö rasvata kevyellä rasvauksella vai mitä tehdä? myös mustapäät haluaisin molemmistä käsistä pois, ne ovat inhottavia.Olen tastellut tämän käsi aknen kanssa nyt pian 3 vuotta eikä asia hirveästi ole parantunut, vaikka yhdessä vaiheessa söinkin tetralysal kuurin.(no auttoi hieman) Näppejä on vaikea pitää irti vinkkejä siihen ettei niihin koskisi?
Käsivarren akne?
3
487
Vastaukset
- Noraldo
Itsellä pieniä näppyjä kyynärpäästä olkapäähän asti. Välistä niitä ei juuri huomaa ja välistä punoittavat tosi kovasti. Ihotautilääkäri sanoi et rasvaus auttaisi. Oon nyt kaksi kuukautta rasvaillut suht rasvaisilla tuotteilla. Mut ei oo auttanut.
Onko jollain kokemuksia? - turskanen
Meikällä on oli molemmat käsivarret aika pahassa kunnossa vuosia. Kun näppyjä tuli, puristelin niitä vaikka tiesin ettei pitäisi, ja päälle vielä raavin unissani. Puolisen vuotta sitten otin itteäni niskasta kiinni ja päätin, että nyt saa riittää, en koske niihin. Toimi! Mitään aineita en ole käsivarsiin laittanut, itsestään parani aika hyvin kun annoin niiden vaan olla.
Eli eipä mulla mitään ihmeellisiä neuvoja sulle ole, pahoittelen, mutta koita oikeasti olla koskematta niihin turhaan. Toivottavasti auttaa. =)- ...
Laita vaikka googleen semmonen ku ketoris pilaris, kuulostaako tutulta? Ittellä on ainaki se syynä noihin käsivarren näppyihin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18613767
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402873Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3731714Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525