Pyhäjärven Kihu-päivät ovat tulevana viikonloppuna.
Olisko hyvä idea että Kihu-ohjelma ja sen mainonta olisi myös Internetissä? Kun saattaisi kiinnostaa muitakin kuin paikallisia.
Ja sitten toinen asia...kuka viittis vihjata kaupungin päättäville taholle että kaupungin web-sivut KAIPAISIVAT UUTTA ILMETTÄ. Aika nostalginen fiilis niistä tuloo, ilmiasu kuin 90-luvun puolivälistä.
Tuskin Nettiteekkikään tässä voi auttaa jos sivut ovat tätä luokkkaa: http://www.pyhajarvi.fi/nettiteekki/nettiteekki.htm
Että semmosia ajatuksia. Maailma muuttuu ja mediamaailma myös!
Olisko hyvä idea että Kihu-ohjelma ja sen mainonta olisi myös Internetissä? Kun saattaisi kiinnostaa muitakin kuin paikallisia.
Ja sitten toinen asia...kuka viittis vihjata kaupungin päättäville taholle että kaupungin web-sivut KAIPAISIVAT UUTTA ILMETTÄ. Aika nostalginen fiilis niistä tuloo, ilmiasu kuin 90-luvun puolivälistä.
Tuskin Nettiteekkikään tässä voi auttaa jos sivut ovat tätä luokkkaa: http://www.pyhajarvi.fi/nettiteekki/nettiteekki.htm
Että semmosia ajatuksia. Maailma muuttuu ja mediamaailma myös!
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vai että ollintuokio oikein Webissä.höh.
Olen seuraillut muutamien kaupunkien esittelyä. Ovat olleet hauskoja- puoleensavetäviä. Ehdottaisin, että kaupunki perustaa toimikunnan tutkailemaan uutta ilmettä kaupungin sivustoille. Jotain kepeää ja kutsuvaa. Meillähän on tuo Hiisi-tarina. Sitäkin voisi käyttää.- ehkäpä?
Oikein puistattaa tuo ehdotus.Jos ei mitään modernimpaa,niin antaa Hiiden mainostaa vain kirpputoria,kaljakuppilaa tms
Kyllä on noin kuin kirjoitat. Erittäin tylsät ja hankalat toiminnaltaan Pyhäjärven kaupunkisivut!!
Kertoneeko selvää leipääntymistekstiä kaupungin kotisivujen laatijasta ja päivityksistä vastaavista henkilöistä?
Tänäpäivänä on huippumainostoimistoja, joilla idea on hanskassa ja homma pelaa. OSTAKAA ja hetimiten palvelu ulkoa. Tälläisissä tapauksissa ulkoistaminen on perusteltua, kun nimenomaan ulkopuolisen silmin paikkakunnan houkuttelevuus pitää saada heräämään!!
Hiisitarina voisi oikeastaan olla metka perusidea..Hmm oikeiastaan houkuttelevakin.
ei mahu et miksi pitäjänpäiviin siis kihuihin pitää sotkea politiikka. Näyttää nytkin olevan jos jonkin laista puhujaa. Eikö edes pitäjän kesäjuhlat vois jättää näiltä puhujilta väliin. Juhlien pitäisi olla hauskat ja varmaan teemoja riittää ilman politikointia , ai niin hehän ovat halpoja ohjelmanumeroita, jopa maksavat et pääsevät puhumaan. Ilmaista vaalimainontaa.
joka osaa järjestää yleisötapahtumia on jääkiekkojaosto. Antakaa ens vuonna heidän järjestää niin tulee vähän muutosta. Heidän järjestämät tapahtumat ovat olleet tosi hyviä.
Onks sulla valikoiva lukunäkö ilmoituksiin nähden?
Järjestää pyhäkkäille moni muukin yleisöjuttuja eli niitä tapahtumia..et vaan ole huomannut?
Katsoppa uudelleen kihuohjelma ja palaa palstalle!!!
sivuille myös pyhäjärvisille keskustelupalsta.
annetaan edellä mainitun järjestäväksi kyllä osasin likea et jotain kojua ja jotain pientä järjestävät. Kylläpä sit muitten onkin joko politiikkaan tai martta kerhoon kuuluvien iloksi järjestetty. Sulle voi riittää,mulle ei veisaa,sinä vain siionin virsiä rauhassa.
Vain kourallinen keskustelee näillä palstoilla,kylläkin lukee moni,mutta ovat tyytyväisiä asioihin ja kihuihin.Suosittelen pelleasuja kaikille punaiset nenäthän meillä jo on."Simpsala pimpsala",vai miten se meni.Hermanni.
Periaatteessa kiertävä vetovastuu kihujen suunnittelussa voisi olla vain kokeilemisen arvoinen. vaan epäilenpä ettei vaivan väärti.
On olemassa vai yksi tosiasia: budjetti.
sekun on niin pieni ja lyhyt kuin lapsella paita.
talkooesiintyjiä ei noin vain tule, olisitko itse valmis? enkä hyväksy halventavia heittojasi "eläkeläisten kojumyynnit" yms halveeraukset.
Miten sinä rahoitat jääkiekkoilun? kaupunki tukee, eikös vaan ja lisäksi pidätte (kait) kojua kihuilla ja muualla..jotta kertyy taskunpohjalla omaakin rahaa toimintaan?
Nyt kun vaikuttaa että vastapuoli (sinä"et koko homma" olet alan asiantuntija sivupeilistä tuijottelija, kihuilla on olemassa infokoju, johon ottavat varmaankin sinut mielellään seisomaan ja vastaanottamaan kihujen kehittämiseesn liittyviä ideoita ja lahjoituksiakin.
ps. tulen sitten käymään.
Hotellille naamiaiskarnevaalit. siellä pyhäkkäät ja kesäpyhäkkäät pukeutuneena- ja sitten klo 12.00 kaikki paljastavt kasvonsa. Eikö olisi metkaa!!
Naamat esiin naamreista klo 24.00. Ja sittenhän se riemu repeää kattoon.
Saakkaan naamaria pois,mitä sitte??Naama on aina saman näköinen.Höh
naamari päällä joillakin koko ajan?
No ei tietenkään sellaiset voi tulla jos ei saa naamaria pois.
On Kihut ja aurinko paistaa! Hienoa. Juhlitaan nyt olan takaa (ei viinan kanssa)Toisiamme tapaillen ja tuttuja tervehtien. Ensi vuonna naamiaiskarnevaalit Hotellille. Sitä minä kannatan. Tässä on vuosi aikaa hakea sopivia asuja!
politikoinnista!
Puhuisimme suumme puhtaaksi, pelkäävät!
Ainakaan erään vt:n mielestä ei tarvetta ollut uudistaa kaupungin sivuja.Uusi johtaja on luvannut uudet sivut.
Taasko meillä on joku vt. ei mennyt monta kuukautta ja taas ollaan vt.varassa.Iso mies lupaa ja vt ei.Voitas nimetä tämä paikkakunta uudelleen vois olla joku Pyhäjärvi vt.