Tämä varmaankin normaalia ja kuuluu asiaan, mutta täytyy silti kysyä teiltäkin mielipidettä :) Mulla alkoi eilen illalla inhottavasti vihloa tuolta emättimestä niin kuin ylos päin tuohon asti missä olen aina tuntenut munasolun irtoamisen ja tuikkii oikealla puolella ainoastaan. Se on nyt jatkunut tähän aamuun asti. Yöllä en kyllä mitään huomannut. Eikä se varsinaisesti satu, mutta tuntuu tosi ikävältä. Vihlaisuja tulee noin 15 s -30 s välein. Raskausviikkoja on nyt 12. Onko kellään muulla tallaista nyt tai ollut??
Inhottavasti
3
457
Vastaukset
- nikita23
mulla on ollut jo muutaman viikon, tosin välistä helpottaa.. useimmiten just kuvailemasi kipu tuntuu iltaisin ja välillä erittäin ilkeän tuntuista.. rv nyt 9 5, olen ajatellut sen olevan normaalia?!? vaikka esikoisen kohdalla en muista kyseistä "kipua"..
- minä vaan
Mulla rv 7 3 ja ruskeaa vuotoa tulee ja vatsaa viiltää. sanoivat lääkärissä että on ihan normaalia. Johtuu kuulemma useimmiten suolistosta ja heijastaa sen kivun vain kohtuun ja munasarjoihin. ja sekin kuulemma tekee että kun kohtu kasvaa niin vihloilee. Onnea ensimmäisen kolmanneksen johdosta.
- n.rv 11
mulla alkoi kanssa inhottava (mutta kestettävä) vatsakipu n. rv 11 paikkeilla, on kestänyt nyt n. 2 vkoa. Kipu alkaa milloin vain, myös yöllä kerran ollut. Ja kipu tuntuu välillä koko vatsan alueella. Kohdun kasvu ja nousu vaikuttavat kokemaamme kipuun =) sillä kohtuhan alkaa nousta rv 11-12 paikkeilla (varmasti tosin yksilöllistä) Jos kipu sietämätöntä ja veristä vuotoa paljon niin sitten ei normaalia -> viittaa keskenmenoon. Mutta itse olen en asian kannalta huoletta, nautitaan kesästä vaikkakin aika sateisista päivistä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996174
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993072Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262135Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?881053Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784