On The Line Of Fire...

Venom Injector

... on uuden AC/DC-albumin nimi. Kuulitte sen ensimmäisenä täältä. Nimi julkaistaan virallisesti muutaman päivän päästä. Sinkku (Runaway Train) tulee ulos elokuussa ja lätty syys/lokakuussa. Sen jälkeen starttaa maailmankiertue, joka luultavasti ulottanee lonkeronsa myös tänne Suomenniemelle.
Muistakaa, "On The Line Of Fire."

8

1068

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mr slade

      todista se? en usko MITÄÄN juttuja tällä palstalla.

    • mr slade

      Sitäpaitsi tuo "on the line..." on liian korni ja yleinen nimi eikä sovi acdc:n imagoon.
      en usko mihinkään" runaway train" raitaan enkä albumin nimeen, ei nekään sovi acdc:lle,ainakaan toivottavasti ei ole näin, ei myöskään black ice, vaikka hiukan parempi on nimenä, onhan jo yks BLACK alkuinen albumi, ei ei ei. en halua BLACK ICE nimistä acdc levyä.

    • levy on

      tämän päivän nelosen tekstiteeveen mukaan Black Ice.

      • mr slade

        olkoon sitten. parempi sekin kun in the line of fire.


      • Tsonsson
        mr slade kirjoitti:

        olkoon sitten. parempi sekin kun in the line of fire.

        Ni. Pole Position on uuden platan nimi. Tai Black Ice. Tai Runaway Train tai Ready, Aim, Fire tai... no, eiköhän se selviä. Pääasia, että uusi levy ja rundi on tuloillaan! Ja loppujen lopuksi, kyllähän se sisältö ratkasee, ei niinkään platan nimi!


    • OnVarmaNimiUudelleLevylle

      Minun mielestäni todella hyvä nimi ja sopii bändille!

      • Martti-setä

        Eiköhän tuota helvetti pelleilyä ole jo riittävästi... Uuden levyn nimi on Kiss My Arse. Sopii hyvin bändin imagoon.

        Ainiin, levyhän ilmestyy ensi vuonna:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe