suhteen pohdiskelen mitä tekisin, jotta tilanne helpottuisi sulla... j ä r j e l l ä ajatellen siihen auttaisi jos ei "nähdä" enää ja jatketaan elämäämme, mutta t u n n e n itseni onnettomaksi ja haluaisin että olisimme molemmat onnellisia. Jatkan pohdiskelua... ehkä jonain päivänä tunteet & järki ovat samaa mieltä.
Suhteemme
13
1627
Vastaukset
- mitä:::
tunnet. Tilanne taitaa olla minulla hankala?! Haluan myös, että olemme joskus vielä onnellisia. Jonain päivänä...
- jokuvaan ..
minulla on suuria positiivisia tunteita jotakuta kohtaan, niin mieluummin haluan ainakin nähdä hänet edes joskus. Parempi sekin kuin menettää täysin ikuisiksi ajoiksi.
Kaikilla on tietenkin omat mieltymyksensä sen suhteen miten haluavat tunteensa kohdata ja käsitellä. Kuitenkin, jos joku päättää ettei enää halua nähdäkään toista, niin on sitten hänen itsensä tehtävä järjestää tilanne sellaiseksi. Tuon toisen ei pidä alkaa tahollaan päättelemään sitä, tai muuttaa omaa elämäänsä sen takia. - pitäisi tehdä
ratkaisuja toisen puolesta kuvitellen miten hänen tilanne helpottuisi. Et voi kuitenkaan tietää mitä toinen ajattelee. Tee niinkuin itse tunnet parhaaksi. Jos olet onneton kun ette näe niin parempi sitten nähdä. Tuskin tämä toinenkaan toivoo että olet onneton.
- olisi....
pohdittaisiinko tätä yhdessä?
- ----
minulle, jos sinä olet siihen valmis. Joko olet?
- pitäisi
---- kirjoitti:
minulle, jos sinä olet siihen valmis. Joko olet?
kyllä tietää että olen valmis.
- ----
pitäisi kirjoitti:
kyllä tietää että olen valmis.
minä sen tietäisin - savumerkeistäkö?
- tässä on
---- kirjoitti:
minä sen tietäisin - savumerkeistäkö?
savumerkkien jälken käyttty jo puhelintakin, mutta se nyt ei sitten käynyt. ajankohta oli huono, todella huono, vai mikä oli?
- tässä on
---- kirjoitti:
minä sen tietäisin - savumerkeistäkö?
hyvää yötä tai huomenta!
- ehkä olin väärä henkilö, jonka soittoa odotit? - todella
tässä on kirjoitti:
hyvää yötä tai huomenta!
- ehkä olin väärä henkilö, jonka soittoa odotit?huono olen pahoillani. Nyt voit soittaa uudelleen.
- Mutta kun
todella kirjoitti:
huono olen pahoillani. Nyt voit soittaa uudelleen.
Jos nyt soittasin sulle, mitä mä sitte voisin sanoa?
Onko siitä paljon aikaa kun soitin sulle? Ja missä olit silloin? - muuten
Mutta kun kirjoitti:
Jos nyt soittasin sulle, mitä mä sitte voisin sanoa?
Onko siitä paljon aikaa kun soitin sulle? Ja missä olit silloin?tänäänkin?
- mies ) ) ) )
Se järki-tahto-tunneko täällä sotkee, ei sais olla liian hätäinen, ei ollut mun aloitus, mutta seassa ollaan sotkemassa.
Näkemys, jonka mukaan moraalisesti oikein on toiminta, joka lisää mielihyvää ja
nautintoa, moraalisesti väärin, joka lisää mielipahaa ja tuskaa.
Olen pahoillani, jos tuotin tuskaa, tuotat sitä myös, tarkoitus on tietenkin tuottaa mielihyvää.
Kyllä mä käytän tekniikkaa, nyt ei varmaan saa sytyttää kokkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895585
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902966Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232624Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251986- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141449- 1851328