Lada houkuttaa katsojia

Huoltoasemilla aina tuijotellaan minua.Onko se harhaa vai miksi he tuijottaa.Alkaa jo ottaa päähän.
3294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Naamaasi näkemättä on vaikea vastata

Äänestä

juu, muistan kyllä pari vuotta sitten oli erään inarilaisen matkamuistomyymälän vieressä parkkialueella kansainvälisessä vinoparkissa lada, epämääräisesti kahden ruudun päällä. Ja sitä kävi useampikin katselemassa. Ehkä lisämielenkiintoa antoi ulkoisen olemuksen lisäksi sisältä pursuava tavaravuori. Takapenkki oli kukkurillaan roinaa, moottorisahasta lähtien muutama kymmenen kaljapulloakin, ja vaikka minkälaista rättiä ja lumppua ja laatikkoa, sulassa sovussa teräketjujen, kanistereitten ja sytytystulppien kanssa. Lisäväriä antoi mm. takaikkunalla oleva avonainen rasia makkaraperunoita, sinapilla ketsupilla ja ilmeisesti sipulilla. oli vissiin ollut runsas annos, kun oli jäänyt osa tulevaa käyttöä varten. Tosin siinä auringon paisteessa näytti vähän annoksen rakenne jo kärsineen..
Ota nyt ainakin jo ne makkaraperunat pois sieltä takaikkunalta, jos et vielä ole muistanut loppuannosta nauttia... vieläkö siellä pohjoisen suunnilla keikkailet, vai joko olet valunut etelän suuntaan ihmeteltäväksi?

Äänestä

Lada on aikamoinen harvinaisuus nyky-Suomessa. Se lienee syy ihmettelyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomamatkailja kirjoitti:

Huoltoasemilla aina tuijotellaan minua.Onko se harhaa vai miksi he tuijottaa.Alkaa jo ottaa päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu