Noritren (/muut nortriptyliinilääkkeet)

Hei!

Onko kenelläkään kokemuksia ko. lääkkeen käytöstä tupakoinnin lopettamisessa? Väsyttikö? Toimiko? Itsellä nyt purkki pillereitä odottaa, viikonloppuna ajattelin aloittaa kuurin.
1727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itsellleni lääkäri määräsi ko valmitetta kipukynnyksen nostamiseen ja huomasin kyllä, että mahdollisesti vaikutti myös tuohon tupakointiin. Kyselin kyllä sitten lääkäriltä ohjeita valmisteen käyttämiseen tupakoinnin vieroitukseen, mutta lääkärini ei tiennyt asiasta mitään.
Minkälaisella annostuksella sinulle on Noritrenia määrätty ja minkä vahvuisena?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minnis84 kirjoitti:

Hei!

Onko kenelläkään kokemuksia ko. lääkkeen käytöstä tupakoinnin lopettamisessa? Väsyttikö? Toimiko? Itsellä nyt purkki pillereitä odottaa, viikonloppuna ajattelin aloittaa kuurin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu