Telkkarista tuli

Lapsettomuus voi johtua väärästä dietistä tai liikalihavuudesta, mikä olis kyllä hyvin selventävää. Monellako lapsettomuudesta kärsivällä on lihavuutta? Varsinkin miehellä se vaikuttaa sukusoluihin.

Kiinnostuneena odotan mielipiteitä
1337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

minkälaisia diettejä siinä ohjelmassa oli? ja mikä ohjelma se oli muistatko kanavan ja nimen, jos vaikka tulisi uusintana.

Meillä on yksi parivuotias lapsi ja yritystä yli vuosi nyt takana.

Lapsettomuustutkimuksissa mitään syytä ei ole löytynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvin mielenkiintoinen ohjelma kirjoitti:

Lapsettomuus voi johtua väärästä dietistä tai liikalihavuudesta, mikä olis kyllä hyvin selventävää. Monellako lapsettomuudesta kärsivällä on lihavuutta? Varsinkin miehellä se vaikuttaa sukusoluihin.

Kiinnostuneena odotan mielipiteitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu