Pesuaineet

Taannoin oli kuningaskuluttajassa asiaa pyykinpesukoneista,siinä huoltoliikeetkin suosittelivat VAIN nestemmäisiä pesuaineita koska pulvereissa on yhtenä aineena multaa joka ennen pitkää tukkii koneen putkiston ja pumpun.
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarkoitin tietenkin SAVEA sorry.

Äänestä

tässä. Se aine oli zeoliittia ja sitä sisältää myös jotkin nestemäiset aineet. Katsot vaan tuoteselosteesta että sisältää (Fosfaattia). Sellaisia pulvereita löytyy paljon kaupoista. Jos ei löydy ekasta vaihda kauppaa. Pese myös säänöllisesti 90c pesuja vaikka tyhjällä koneella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


glo kirjoitti:

Taannoin oli kuningaskuluttajassa asiaa pyykinpesukoneista,siinä huoltoliikeetkin suosittelivat VAIN nestemmäisiä pesuaineita koska pulvereissa on yhtenä aineena multaa joka ennen pitkää tukkii koneen putkiston ja pumpun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu