Raada jossain mitättömässä paskahommassa ja palkaksi ei jää käteen yhtään mitään. Vuosikausia näissä raastavissa paskahommissa pelkästään sen takia, että jonkun siedettävän auton saa sitten vanhuksena vuosien päästä ostettua.
raha masentaa
3
257
Vastaukset
- xmrx
tiedän yhden henkilön jolla on rahaa mutta se ei ole tyytyväinen omaan elämäänsä se pystyy periaatteessa ostaan mitä vain mutta kerto että ei pysty enään luottamaan keneenkään koska pelkää että ihmiset kaveeraa sen rahojen takia että mikään ei ole aitoa muilta.. itse yritin lähestyä ko henkilöä hän on mukava ja omalla tapaa hauska mutta se varautuneisuus näkyy kyllä hänestä en uskalla itse yrittää enään sillä itsellä on pian tunteet liikaa pelissä harmittaa vaan kun olen yksi muiden joukoissa jotka katoaa hänen elämästään.. en aijo rikkoa itseäni enempää jos se ei pystykkään vastaan takaisin päin.. raha hänen kohdallaan ei tuo onnea. hän vaikuttaa yksinäiseltä jolla on kaikki tavallaan hukassa.
- yksvaann
Ei ihmisen pidä tehdä työtä, josta ei pidä.
Suomi on työpaikkoja täynnä. - ijv
ammatinvalintakysymys hyvin pitkälti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903