ja räjäytti potin, niin ainakin meille perseaukisille uskotellaan. No tietenkin meidän peruskateellisina on helpompi kantaa vähäiset ropomme ulkopaikkakuntalaisten omistamiin ravintoloihin ja, näin ainakin vältymme tukemasta paikallista elinkeinotoimintaa ja eikä taas tarvitse kadehtia miten, jollakin paikallisella ravintolayrittäjällä menee.
Pitää kuitenkin muistaa, että Pori nukahtaa Jazzien jälkeen taas ruususen uneen ja niin tule myös käymään Ilontalolle ja Panimo Ravintola Shönes Fräuleinille, jonka sijainti talvikautta ajatellen on vähintäänkin jäätävä. Eipä ole Sedu tainnut Porissa käydä kuin Jazzien aikana?
Pitää kuitenkin muistaa, että Pori nukahtaa Jazzien jälkeen taas ruususen uneen ja niin tule myös käymään Ilontalolle ja Panimo Ravintola Shönes Fräuleinille, jonka sijainti talvikautta ajatellen on vähintäänkin jäätävä. Eipä ole Sedu tainnut Porissa käydä kuin Jazzien aikana?
Vastaukset 6
Vanhimmat
se on varmaan myös yksi syy, että osuustoiminnalliset ravintolat pärjäävät kipailussa paremmin, kun ei tarvitse miettiä kenen taskuun ne rahat menevät ja sitten saa vielä sitä bonusta?, joka sata varmasti on ymppätty niin hintoihin.
Satakunnan Kansa tekee antaa ilmaista mainostilaa tälle euroopanomistajalle. Mainostus alkoi jo viime vuoden puolella RMJ:n Poriin viemisen yhteydessä ja on jatkunut tänä vuonna entistä näkyvämmin. Jonkun pitäisi tehdä kantelu JNS:lle näistä SK:n tekstimainontajutuista, niin paljon Sedun juottolabisnekset ovat lehden sivuilla esillä olleet.
Tämän miehen moraalin perään harva kyselee, vaikka kaikki hänen bisneksensä liittyvät oluen juottamiseen ja pornahtavan viihteen tarjoamiseen. Olutta juodaan maassa muutenkin jo liikaa, kansa lihoo ja terveydenhoitokulut nousevat.
Porin jazzjuhlatkin muistuttavat nykyisellään syönti- ja juontikilpailuja. Musiikki on sivuosassa.
Näitä seduja ei todellakaan tarvittaisi Porissa sen enempää kuin muuallakaan.
niin tajuatko että joku tekee töitä ja ei ihme jos tekee mieli pi....a ja v...a eli mieli nollata hiukan työn orjuuden kurjutta
ymmärrätkö sinä mitä työnteko on .????
vastaa nyt
Kuules mies,se että poriin tulee työpaikkoja on hieno asia,ja se että Poriin tulee uusia paikkaja on hieno asia,se kertoo siitä että jollakin on halu elävöittää tätä poria,sinunlaisella paskaperseellä on taipumus laittaa viikkorahat
playstation peleihin ja popcorniin..hyvä niin
olet paremmin turvassa kun pysyt siellä kotona..
ko katkerat jaksaa jauhaa... suomi on kohtalaisen vapaa maa ja jokaisella on oikeus yrittää. ihan vapaasti ketä vaan voi perustaa yrityksen esim. ravintolan. Siitä vaan perustamaan. Kaikki kilpailu on hyvästä, ja jos joku näkee porin potentiaalisena kaupunkina sijoittaa ja kehittää toimintaansa, niin tervetuloa. Porissa on ollut todella tapahtuma rikas kesä, johon sk-ravintolat on tuonut todella paljon lisä maustetta. Kaupungin aktiivinen toiminta lisää näkyvyyttä ja yleistä kiinnostusta, kuten turismia.
katkera kennellekään ja miksi olisin?