Abbawish voisi tehdä hevikoverin Waterloosta, siitä koree urkenisi. Kuin ATeen ilman teinejä.
Kaikki mitä ruotsalaiset koskee muuttuu abbaksi...
Kaikki mitä ruotsalaiset koskee muuttuu abbaksi...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaikka kyseessä on taas peräkammarin finninaamainen trollipeikko jolla ei ole sosiaalista elämää, minua silti hävettää puolestasi. Abba ja abba, voi jeesus sentään.
Kun et kerran tajua musiikista yhtään mitään, niin kuuntele ihmeessä jotain yksinkertaisempaa ja helpommin kuunneltavaa esim. suomalaista iskelmää (kari tapio, matti ja teppo yms). Sen kuuntelu ei paljoa kuuntelijalta vaadi. Nightwish sen sijaan ei ole totaalisen epämusikaalisten junttien bändi.
Tämähän on hauskaa :D Suomi24 kannustaa kylvämään riitaa! Jee. Voi ei.
"Kaikki mitä ruotsalaiset koskee muuttuu abbaksi..."
siis onks siun mielestä esim. in flames ja katatonia abbaa? ne muistaakseni on ruotsalaisii. eikä abbassa mitää hävettävää ole. stam1nan pexikii kuuntelee sitä:D
eikä siinä oo hävettävää, että ruotsalaisilla naisilla on oma abbamainen laulutyylinsä. eikä siinäkään ole mitään hävettävää, että anette on laulanu abbaa, kai jokainen ruotsalaislaulajatar on sitä laulanu:D
abban dissaaminen sen sijaan osoittaa: ruotsalaisvihaa? tietämättömyyttä musiikista/huonoa musiikkimakua? halua ärsyttää ihmisiä? kateutta? heikkoa itsetuntoa? vai mitä muuta se voisi olla?
joo eiköhän nw oo euroviisunsa nähny:D hope so..