lavalla oli Bon Jovin korsetissa koko setin ajan sivummalla joku toinenkin kitaran soittaja joka ei siis kuulu bändiin. En yleensä oo nähnyt muilla Jovin keikoilla yilmääräistä kitaran soittajaa...
kuka jamppa?
5
987
Vastaukset
- en muista nimeä
Se jamppa oli kiertuekitaristi, ollu jo jonkun aikaa bändin mukana. Olihan siellä se viulistikin ja ilmeisesti joku kiertuekosketinsoittajakin kuvioissa mukana. Se kiertuekitaristi on ollu päässy vetelemään sooloja sillon kun Sambora on ollu katkaisuhoidoissa.
- Nimetön
Kyseessä on Bobby Bandiera, bändin pitkäaikaisia tuttujia New Jerseyn musiikkikuvioista. Oli mm. 97 Jonin soolokiertueella mukana ja soittaa kyllä myös hienosti. Viulisti on taas Lorenza Ponce, joka on ollut isossa roolissa Lost Highwayn aikana.
- just older
Se kitaristihän on vanha tuttu Bobby Bandiera. Soitti jovin soololevyllä ja keikoilla 97-98 ja Bon jovin Have a nice day rundilla 2005-2006! Vanha southside johnny&asbury jukesin kitaristi. Viulisti nainen on Lorenza Ponze, joka on kanssa tehnyt Bon jovin kanssa yhteistyötä jo New Yorkin terroristiuhrien muistokonsertista saakka. Tämä oli hänen eka kiertueensa bändin mukana. Naiselta on omaakin tuotantoa ilmestynyt ja taustana ollut monille kuuluisille artisteille ennen jovia.
Tällä kiertueella ei ole toista kosketinsoittajaa ollut, mutta viimekiertueella ja aina jossakin erikoistilaisuuksissa on voinut bändiä tai bändin jäseniä tukea Jeff Kazee niminen soittaja, joka on niinikään Southside johnnyn&asburyjukesin kalustoa.
Kai Jon haluaa jykevämpää soundia ja onhan hänen idolillaan Bruce Springsteenilläkin iso bändi, heh! Muutenkin on hyvä, jos Richie olis poissa ni on joku rämpyttämässä sooloja. - heli
se toinen kitaristi on nimeltään Bobby Bandiera, ja hän on tosiaan tuurannut Samboraa mm. silloin kun tämä oli loukannut olkapäänsä muutama vuosi sitten. Se toinen kosketinsoittaja on nimeltään Kurt Johnson ja se viulisti on Lorenza Ponce. He ovat mukana myös bändin Lost highway konsertti-dvd:llä.
- just older
Toi Kurt Johnson on "pedalsteel" soittaja eli soittaa Jovin levyllä ns. hawaijilaiskitaraa ja soitti alun lost highway kiertueellakin, lähinnä noita coutry juttuja. Näppäili tosin välillä akustistakin tai tavallisella sähkiksellä pedal steel hommia! Tietääkseni on jättänyt noi kosketinsoittimet väliin...tai kai hän niitäkin osaa soittaa jos lahjakas mies, mutta ei todellakaan soita niitä Bon jovin tuotannoissa. Kun on toinen kosketinsoittaja ollut, joskus harvoin, niin se on ollut toi Jeff Kazee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751131
- 741124
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 34727
- 49704
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118567