Jotenkin on alkanut nämä uskonasiat mietityttää päivä päivältä enemmän. Haluaisi pysyä mukana, mutta kun se hengellisyys on jotenkin kadonnut itseltä. Omat lapset tietty haluaisi kasvattaa Jumalan valtakunnan osallisiksi, koska minusta tuntuu, että ei se voi missään muualla olla. Oma kohta on kuitenkin päässyt väljähtämään, enkä oikein tiedä mikä olisi hyvä ratkaisu tässä.
Vaikea paikka
2
206
Vastaukset
- Kempelainen
mutta etsi Jeesus.
Suoraan et pääse Jumalan luokse.
Mitä luulet tästä tarkoituksesta > Jeesus vastasi hänelle: "Totisesti, totisesti: jos ihminen ei synny uudesti, ylhäältä, hän ei pääse näkemään Jumalan valtakuntaa < Joh 3:3. Puhutaanko tästä TY,llä?
””. Oma kohta on kuitenkin päässyt väljähtämään, enkä oikein tiedä mikä olisi hyvä ratkaisu tässä.”” Mutta, muista, että Jeesus ei väljähdy, etsis todella elävä Jeesus. - sinussa ole
Mun mielestä se hengellisyys on kadonnut vanhoillislestadiolaisuudesta, ei välttämättä sinusta. Homma tuntuu pyörivän kaiken käytännön puuhailun ja perheenkasvattamisen ympärillä, uskonasioista ei puhu kukaan. Että ei syy välttämättä sinussa ole.
Mutta siinä voisit hiukan lieventää kantaasi, että se teidän ry olisi sama asia kuin Jumalan valtakunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908