en edes uuteen mieheen. Vaikka yh äitinä oleminen on joskus rankkaa, mutta se on sen veroista. Huono mies jouti pois, pärjään paremmin kuin ei ole siinä jaloissa.
Rahaa saisi tulla enemmän, mutta tinkimällä omistä tarpeista, vaatteista ja jokapäiväisestä ruuasta, pärjää lasten kanssa kummasti. Kunhan lapsilla on ruokaa ja vaatetta, se riittää.
Asunto on pakkko olla samoin auto ja mökki.
Olen 24 h äitinä, ja mies on pelkkä elarinmaksaja, ei muuta.
Helpolla siis mies pääsee, mutta minulla on kaikki mitä elämältä tarviin.
Rahaa saisi tulla enemmän, mutta tinkimällä omistä tarpeista, vaatteista ja jokapäiväisestä ruuasta, pärjää lasten kanssa kummasti. Kunhan lapsilla on ruokaa ja vaatetta, se riittää.
Asunto on pakkko olla samoin auto ja mökki.
Olen 24 h äitinä, ja mies on pelkkä elarinmaksaja, ei muuta.
Helpolla siis mies pääsee, mutta minulla on kaikki mitä elämältä tarviin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sehän se on pääasia. Ja heijastuu lapseenkin varmaan.
Ja luulishan sen miehenkin olevan onnellinen, sehän sai kans mitä halusi, eli pimssaa. Ei kai niitten huppuun muu mahdu.
Hyvä se on ettei nykypäivänä tarvitse enää miehistä koko ikäänsä kärsiä. Sen aikaa vain kun itse tahtoo. Näin maailma on paljon onnellisempi paikka.
t. itsekkin 3-lasta yh-na tehnyt.
miehelle perhe ei merkitse sitä mitä naisille. Äitys on vahva, ja äiti aina ajattelee lastensa parasta.
Miehille uusi elämä on kait tärkeempää, kuin oma perhe. Jos minä olisin perheestä lähtenyt, en voisi jättää lapsiani, vaan olisin joka päivä heidänkanssaan. Ostelisin kaikkea mitä teen nytkin. Ei lapsia saa unohtaa.
mut miettikää kuinka paljosta ne miehet jäävät paitsi, ja mitä kaikkea ne eivät pääse koskaan tuntemaan....
en minäkään vaihtaisi äitiyttäni
voimia kaikille
Naisten lopputulos asiasta on että KAIKKI MIEHET OVAT PASKOJA !?
En sitten millään taida ikinä ymmärtää teidän naisten ajatustenjuoksua...
Ensin YKSI mies on maailman ihanin..
sen YHDEN kanssa halutaan perhe, koti yms.
Sitten sen YHDEN kanssa tulee riitaa (joka tietysti johtuu vain hänestä, sehän on selvä, hänhän on mies)..
Sitten halutaan ero koska se YKSI on paskapää..
Loppujen lopuksi sitten KAIKKI MIEHET ovat paskoja!?!?!
minulla ainakin ihana mies jolle lapset ja perheemme on elämän tärkein asia. Ei kaikki miehet paskoja ole ja meissä naisissakin aikamoisia piruja joukosta löytyy!
Mitä sinäkin luulet tietäväsi miehen elämästä. Puuttuko sinulta kokonaan kyky asettua toisen asemaan. Mies menettää erossa arjen jakamisen lastensa kanssa, kun äiti automaattisesti omii lapsen itselleen ja isä joutuu ennemmin tai myöhemmin ota tai jätä tilanteeseen, kun äiti käyttää yksimääräämisoikeuttaan, eikä hänen kanta jousta yhtään isän ja lasten eduksi, kun heillä olisi tahtoa ja tunteita tavata toisiiaan enemmän tai isällä olisi tahtoa suurempaa rooliin kuin vain elatuksen maksajana.
Äitiys ei ole näemmä pelastanut sinua millään tavalla esimerkiksi k***päisyydeltä.
Niin, siis ne miehet jotka eivät ota vaimoaan ja perhettään tarpeeksi huomioon ovat KAIKKI ns. paskoja. Ei jokainen mies, vaan kaikki ne jotka ei osaa käyttäytyä!
Ja edelliselle miehelle, miehet ottakoon vastuun tekemisistään tai tekemättömyydestään itselleen. Eiköhän vaimo ole jonkun kerran / vuoden sanonut puolisolleen mikä mättää ja miten toivoisi tilanteen muuttuvan ennen kuin "heittää miehensä pellolle". Jollei tilanne millään muutu niin miksi kiusata itseään ja katsella hyödytöntä miestä vuosikausia...? Silloin elämä on varmaankin antoisampaa yh:na.