että lopullisesti kyrsiintyneenä Suomen kesäilmoihin lähden kohti Sri-Lankan lämpöisiä pikiteitä.Vienossa lämpimässä merituulessa tukka hulmuten ihan kateellisten trollien kiusaksi pian ajelee hän.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
peruukin?
Hyvää matkaa Hullu-jussi nauti matkastasi ja elämästäsi yleensä.
kade olen mutta itsekkin lähden ajelemaan kohti erästä lomakohdetta ,tosin matkaan pääsemme vasta 31.7.
isoja rosvoja lähtee kaksi,pitäähän ryöväys kaveri olla matkassa mukana:)
Eikä rosvon boxeihin sovi kaikki ne kullat ja timantit joita,,no joo..
vielä kerran hyvää matkaa:)
Kunnolliset vettäpitävät kamppeet (takki ja housut ) saa talousmarketeista. Todellakaan, vedenpitävyys ei ole tänä päivänä merkkitavaraa. Suosittelen sieviläisiä pitkävartisia saappaita. Niillä on sitten talvellakin käyttöä. ( Ei SIIS MITÄÄN YLIHINTAISIA mp turhakkeita!!) Ajohanskat sama juttu. Pitkävartisia täysnahalla saa kympillä. Näissä vetimissä en tänä kesänä (5500km) en ole kastunut läpi kertaakaan.
läpi kastukkaan,jos kumia käyttää.(Tarkoitan tietysti ajoasua.)
Sä niinku laitat elämää vanhaan viisauteen "Huonot säät on p***aukisten ongelma". Mukavaa reissua toivotan jatkuvasti märässä ajopuvussa ( 10.000km joista puolet sateessa). Ei tiennyt itkeäkö vai nauraa, kun kävin yhden ulkomaan työmatkan siten, että tulin mp:llä Hki-Vantaalle, jossa yövyin. Aamulla ajokamat parkkipaikalla olevan pyörän laukkuihin matkan ajaksi. Eihän ne olleet aamulla ihan kuivia, joten hiustenkuivaajalla tohottelin niitä ennen laukkuihin pakkaamista. Hengessä mukana ollaan!
Yes! Hyvä että joku pääsee lähtemään "oikeaan suuntaan". Mä saan matkata pohjoiseen ensi viikoksi... ja autolla :(
Mukavaa matkaa sulle ja toivotaan että se merituuli on sitten ihan oikeasti lämmin :)
ja kone lähtee perjantaina 25.pvä.Nautin varmasti myös ajamisesta,sen mitä ginitonicin lipittelyltä kerkiän.Kiitos mstkstoivotuksista.Sommaren är kort-jag ska flytta bort ja sama serbokroaatiksi.
ko joku tuosa toivotteli että net tuulet olis lämpöset. no senhänmet tiämä että sitä non. sitä mie vain ihimettelen että mitenkä se moottoripyöräily sielä sinun luontheela onnistuupii? ko minunmuistin mukhaan ainua toimiva liikennesäänö on, että sillon etuajo-oikeus, jollon raskhaampi kulukuneuvo. mietulis kyllä kyythiin, josei oltas tankila liikheelä ;-)
http://picasaweb.google.fi/salmenpertti/SriLanka/photo#5106407266756678290
mutta lykkyä tykö kuitenki:
perapappa
ja luonnetta se kieltämättä vaatii.Muutaman kerran joutunu opettaan liikennekäytöstä.Mutta vaan avokämmenellä ja ei kasvoihin.