Taiteiden yössä elokuussa?
Ketä
esiintyy
7904
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miksi ei järjestettäisi samaan aikaan kun meripäivät on, katotaan kumpaan tulee enemmän kebabinvääntäjiä ja juopuneita ihmisiä.
erinomainen idea kerta kaikkiaan nyt on makella lamppu syttynyt tätä ei kukaan muu olis tajunnut...:D
Olisi suurtakin väliä, laitetaan vielä mukaan se Haminalainen karnevaali, valojenyö tai joku sellainenko se nyt oli...
No kuitenkin, kaikki samallaisia sahtijuhlia...niin tuota vuodenpäästä siihen uuteen kolmen kunnan rajapisteeseen kunnon teltta-Auschwitch johonkin pellonreunaan, koko rytväyspirskeille.
Nimeksi kävisi vaikka Kymenlaakso ryyppää ja joi...
Entä jos yhdistetään karaoke ja juhlahumu. Kouvolan tapahtuma olisi ainoa, jossa ryypättäisiin kolme viikkoa putkeen ja harva sitä kestäisi. Voisi tulla uhreja kuten Pamplonan härkäjuoksussa ja sitä kautta lisäkuuluisuutta. Euroopassa härkäjuoksu ei olisi enää mitään, vaan se joka on osallistunut Kouvolan juo ja hoilaa-festivaaliin, on kova jätkä. Läpikestäneet saisivat Hemingway-diplomin, jonka jakasivat Dean "dry" Martineiksi pukeutuneet tuomarit kysyen vielä veikeästi: "Mitä kautta jääkärit tulivat Suomeen?", johon palkitut vastaavat kuorossa: "Pohjanmaan kautta" heittäen samalla festivaalin viimeiset viralliset piiskaryypyt kitusiinsa one for the road.
Ron Ryntsy&Lurahdus.
Ron Jeremy ja Jenna Jameson tulevat ainakin, ja antavat pienen performanssin Manskin lavalla.
kannattaa