Taiteiden yössä elokuussa?
Ketä
7
901
Vastaukset
- maketheoriginal
miksi ei järjestettäisi samaan aikaan kun meripäivät on, katotaan kumpaan tulee enemmän kebabinvääntäjiä ja juopuneita ihmisiä.
- juupas
erinomainen idea kerta kaikkiaan nyt on makella lamppu syttynyt tätä ei kukaan muu olis tajunnut...:D
- gefa
Olisi suurtakin väliä, laitetaan vielä mukaan se Haminalainen karnevaali, valojenyö tai joku sellainenko se nyt oli...
No kuitenkin, kaikki samallaisia sahtijuhlia...niin tuota vuodenpäästä siihen uuteen kolmen kunnan rajapisteeseen kunnon teltta-Auschwitch johonkin pellonreunaan, koko rytväyspirskeille.
Nimeksi kävisi vaikka Kymenlaakso ryyppää ja joi... - dothefake
gefa kirjoitti:
Olisi suurtakin väliä, laitetaan vielä mukaan se Haminalainen karnevaali, valojenyö tai joku sellainenko se nyt oli...
No kuitenkin, kaikki samallaisia sahtijuhlia...niin tuota vuodenpäästä siihen uuteen kolmen kunnan rajapisteeseen kunnon teltta-Auschwitch johonkin pellonreunaan, koko rytväyspirskeille.
Nimeksi kävisi vaikka Kymenlaakso ryyppää ja joi...Entä jos yhdistetään karaoke ja juhlahumu. Kouvolan tapahtuma olisi ainoa, jossa ryypättäisiin kolme viikkoa putkeen ja harva sitä kestäisi. Voisi tulla uhreja kuten Pamplonan härkäjuoksussa ja sitä kautta lisäkuuluisuutta. Euroopassa härkäjuoksu ei olisi enää mitään, vaan se joka on osallistunut Kouvolan juo ja hoilaa-festivaaliin, on kova jätkä. Läpikestäneet saisivat Hemingway-diplomin, jonka jakasivat Dean "dry" Martineiksi pukeutuneet tuomarit kysyen vielä veikeästi: "Mitä kautta jääkärit tulivat Suomeen?", johon palkitut vastaavat kuorossa: "Pohjanmaan kautta" heittäen samalla festivaalin viimeiset viralliset piiskaryypyt kitusiinsa one for the road.
- tyrehd
Ron Ryntsy&Lurahdus.
- ja Jenna Jameson
Ron Jeremy ja Jenna Jameson tulevat ainakin, ja antavat pienen performanssin Manskin lavalla.
- kouvolan ratapihalla
kannattaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h72763Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062611Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.70986