plussasin äskettäin

Viimein tuli odotettu plussa ja maalisvauvaa odotellaan nyt rauhalliesti ja maltillisesti. Hieman pelottaa, miten raskaus sujuu, mutta toivottavasti kaikki menee hyvin :)
3816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onnea onnea ja vielä kerran onnea :) itselläkin laskettu aika helmikuussa, samassa kuussa milloin itsekkin ja kihlatuni ollaan synnytty :)
jännä sattuma :D

Äänestä

Hei tosi paljon onnea sulle :) Itse plussasin 13. tätä kuuta ja näytti haaleaa sama juttu vielä maanantaina, mutta nyt aijon tehdä torstaina ja toivottavasti näkyy jo tummempana :)

Äänestä
  • Itsekin vielä toissailtana uudelleen testasin niin uskomattomalta tuntuu, syvänpunainen viiva tuli näkyviin heti, onnea odotukseen teille kumpaisellekin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalisvauva tulossa kirjoitti:

Viimein tuli odotettu plussa ja maalisvauvaa odotellaan nyt rauhalliesti ja maltillisesti. Hieman pelottaa, miten raskaus sujuu, mutta toivottavasti kaikki menee hyvin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu