tupakki

sätkät

Tekee itse sätkiä,,vaikka Virosta tuoduilla sätkäpapereilla,itse maksoin viimeksi 100kappaleen lootasta 30eur,kaupassa paperi maksaa 1,30eur kpl,säästöä tietysti enemmän tulisi kun lopettaisi kokonaan.

3

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liisaihmeidentekijä

      Minäkin tein ennen noin.
      Puolitoista vuotta sitten satsasin kertarysäyksellä vähän yli 50 euroa tupakastavieroitus lääkkeeseen.
      Kannatti!
      Sen jälkeen en ole tarvinnut ollenkaan tupakkaa.

      • valinta kysymys

        tupakkaa ei tietenkään tarvitse, kuten perusruokaa. se on nautintoaine. järjettömän verotuksen ja terveysfasismin takia se vaan on nykyään joko kallista tai pannassa.

        kyllä muutama tupakki iltasella tekee terää. apassi-intiaanitkin tiesivät tämän (ne jepet ei polttaneet rauhanpiippua tai rituaalipiippua vaan ihan vaan tupakan lehdistä tekemiään sätkiä illan ratoksi)...

        pihdata voi mistä vaan. pelkällä vedellä ja leivälläkin elää. ja kuolee nuorena koska aika yksipuolista jos leivässä ei ihmevitamiineja - säästyy rahaa.


    • Mies-25

      Itsekin olen ollut sätkälinjalla jo reilun vuoden. Vaikka sätkävehkeet ostaa kotimaastakin, niin hinta on silti vain n. 1/3 tai 2/5-osa siitä mitä "oikea" tupakka maksaisi.

      Toki tämä tapa pitäisi kuopata jo kokonaan. Terveys vaan menee. Ja rahaa säästyisi melkoisesti. Tai jos ei säästyisikään, niin ainakin sen voisi käyttää järkevämmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1075
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe