Sotilaiden ihmepelastuminen

Mikko

”He ampuivat meitä – vapauttajia!”

Näin totesi amerikkalainen sotilas Jamie Villafane joka haavoittui käteensä irakilaisten ampumasta panssarintorjuntaohjuksesta.


Villafane ja hänen toverinsa kersantti Charles Horgan olivat panssaroidussa jeepissään kun siviileiksi pukeutuneiden irakilaisten ampuma panssarintorjuntaohjus osui jeeppiin. Miehet lensivät ulos autostaan ,mutta säilyivät hengissä. Horgan haavoittui vakavasti jalkoihin mutta toipunee kävelijäksi.

Horgan näki ohjuksen tulevan ja ehti täpärästi varoittaa tovereitaan .


-   Se oli kuin elokuvissa .Ajattelin: Hyvä Jumala, nyt minä kuolen, Horgan kertasi .(Ilta-Sanomat 28.3.2003)

Merkillinen ihmepelastuminen ,joka muistuttaa Raamatun Jumalan lupauksesta.
”Hän antaa enkeleilleen käskyn varjella sinua kaikilla teilläsi ”Ps.91:11.


Mikko Lahti
saarnaaja
http://www.pp.kpnet.fi/mila

2

883

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satuli

      sattuisipa niitä vähän useammin!on niin vaikea käsittää, miten ekaluokkalaisia jää autojen alle ja menehtyy! missä viipyy silloin ihmepelastus????

      • Sisko

        onneks ne vitun ekaluokkalaishuorat kuolee!!!!! Nyt on maailma parempi!!! Kuolis enemmän ja vielä nuorempia ku ekaluokkalaisia!! JES!!! =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      138
      1567
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1383
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      121
      884
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      846
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      77
      805
    6. 57
      760
    7. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      606
    8. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      300
      588
    9. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      540
    Aihe