Ei käy kuin paska munkki!

whinin jackflash

Kyllä se MTT menestys jaksaa kiertää minuakin kaukaa! Olen ollut valmis ottamaan sen 100k jo vuoden verran, mutta EIIIII!!!
Pikkuturnajaisissa menestystä tulee, mutta aina kun oikea potti hakusessa paskatuuri livahtaa aina kylään!
Eilinen isoturnaus oli jälleen sellainen.
Merkkipinoni on parin tunnin tasaisen hyvän pelin kasvatuksen jälkeen 22k keskiarvon ollessa 9k ja blindien 400/800. Alkupositiosta korotan AA´lla 4500 ja olen solidin ja hyvän pelaajan maineessa. Joku napilta lyö nätin ryöstö all inin, jonka "epäillen" maksan. Kaveri paljastaa 99 monsterin!! tiedän heti että olen minun tuurillani kusessa ja heti flopista löytyy ysi. yeah gg.
Nyt jouduin taas hetken kasvattamaan pinoa normi hyvällä pelillä takaisin 18k. Saan keskipositiossa parin mukaan limpanneen jälkeen KK. korotus 4k ja maksu tulee yhdeltä. Floppi 3 T Q. Vedän all in ja maksu tulee A7:lta! Riveriltä löyty A.yes!
Tuntuu että kaikille muille AA ja KK tarjoaa mukavan kassaboostin turnauksessa paitsi mulle se on downswingiä! Ja minä tiedostan vielä heikon tuurini ja siksi otan ne Headsuppina..mutta eiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! Onneks huomenna on tili niin voi taas osallistuu paistina isoihin turnauksiin!!

3

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitkässäjuoksussa bla-bla-blaa

      Sitten joku asiantuntija kehtaa väittää, että pitkässä juoksussa voitat. Ehkä jonkun kympin sittarin voittaa, mutta turnauksissa nämä luovan pokerin nerot ja muut "Any Ace" -retardit kiskovat rinnalle ja ohi joka kerta.

      Ei muuta kuin nh -kommentti chattiin ja rekisteröitymään toiseen turnaukseen, kun joku Omar Onnekas banaanivaltiosta pudotti sinut 2 outtisella.

      • ei väkisin

        Väittäisin, että kumpikaan teistä ei voita edes pitkässä juoksussa. Kyllä se vaan niin on, että paremmat pelaajat peittoavat heikommat.

        Kaikki, jotka kuullessaan sanan "pelistrategia" sulkevat korvansa ja alkavat huutamaan "blaa blaa blaa":ta ovat häviäjiä. Se on karu totuus, eikä mikään auta.


    • hundred grand

      Siellä eilen pelailin. Siellä ei pelaajia saa sitten millään pois pelistä, ne lähtee pelin myöhemmässäkin vaiheessa millä korteilla vaan mukaan vaikka all-inniin. Kaksi kertaa ne 66 parilla laittoi kaikki merkkinsä likoon mua vastaan ja molemmilla kerrroilla ne sai sen 6 myös pöytään. Toisella kerralla oli mulla isompi stäkki, mutta toinen oli mun turnauksen loppu. 55 pariakin vastaan vedin allarit, ihme kun voitin sen QQ:llani, ei saanu vitosta.
      Tekis mieli itekin alkaa vedellä pienillä pareilla all-inniä, kai minäkin niillä voisin voittaa.
      Sai sieltä silti taas kahteen seuraavaan peliin turnauksen buy-innin, mutta hullua peliä siellä on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      67
      7303
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      126
      4021
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      46
      3906
    4. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      54
      3448
    5. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      142
      3235
    6. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      52
      2641
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      60
      2448
    8. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      36
      2262
    9. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      248
      2094
    10. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      10
      1931
    Aihe