Ilomantsin kunta on tainnut panostaa oikein urakalla "palveluiden profilointiin". Siinä missä muissa pitäjissä suojateille piirretään polkupyörien sekä käsikädessä kulkevien naisten ja lasten kuvia, ilomantsissa maalataan oikein urakalla rollaattoreiden kuvia jokaiseen risteykseen (suojateille).
Toisaalta, onhan se kunnan selvitymisen kannalta oleellista tunnistaa "avainelementit"... Ja ehkä noi rollaattoreillaan hurjastelevat wanhat herrat ja rouvat tosiaan siirtyvät maanteiltä kaahailemasta suojeteille, edellyttäen että lasit on matkassa kun liikkeelle lähtevät.
Juuh... kaikkiaan jokseenkin huvittavaa.
Rollaattorit suojateillä...
profiler
3
222
Vastaukset
- mantsilaisilla
riittää keskusteltavaa!
- huomioon
kaikenlaisia tiellä kulkijoita, kun itse on saanut auton ajokortin?
Minun mielestäni sinä olet asennevammainen. - ovat vaarassa,
eivätkä meinaa päästä tien yli, on ongelma profiloitu aivan oikein. Voimassa olevien lakien mukaan rollaattorilla hitaasti kulkevilla on sama oikeus kuin muillakin ylittää tie.
Muualla tien ylittäjät voivat koostua enimmäkseen muista, koululaisista, työhön kiiruhtajista yms. keitä missäkin.
Olet ilmeisesti ikärasistinen autoilija, jolla ei riitä ajatuksia vanhojen ihmisten turvallisuudesta huolehtimiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903