tänään 14.7 on kulunut 1v ja 9kk kyseisen hlön katoamisesta!!! mitään ei kuuluu ja mistään ei löydy. Toivo hänen löytymisestään ei koskaan häviä!!! Mitä tapahtui?Miksi?Eipä tainnut olla ihan ansaittua kohtaloa.. :s
Antti Hanhivaara
liikaa...
254948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
että liikaa viinaa..? Sehän selittäisi jutun? Tiedätkö tarkemmin mitä se joi? Kerro!!
Ilman tätä tietoa olisin luullut, että UFOt veivät. On se sen verran pimeetä seutua.
tykkää mieluusti ja mieluummin tutkia niitä olemattomia metsästysrikoksia kuin todella paneutua jonkin ihmisen katoamiseen. Tässä Antin tapauksessa tuskin kuunneltu puhelimia tai haettu teletunnistetietoja, mutta kun olematonta karhujuttua päästään syyttömien niskaan vyöryttään niin ei ole rahasta kiinni eikä ole miespulaa, että jutut valikoituu naaman mukaan.
Minustakin karhun naama on komeampi.
Ja hei, miten sen puhelinta voitais kuunnella, kun se kerran on kadonnut??
näyt asiasta tietävän??? :o vai?
...olen sen verran karhuja nähnyt, että tiedän mistä puhun!!!
, mutta voiko kohtalon ansaita. Eikös se vain ole ja tule?
Moni ihminen,moni läheinen on tuskissaan..Mutta nämä pojat jotka mukana olivat tulevat vielä joku päivä katumaan asiaa..Auto oli hänelle kaikki kaikessa.Miksi romutitte sen??
tapa osoittaa kaipausta?
..romuttivat toisen auton aivan paskaksi???
tunteista. Vieläpä palavista tunteista. Eikös vain.
Auton romuttaminen on osoitus kaipuusta?! Kukaan vielä siinä vaiheessa tiennyt Antin kadonneen mutta "kaverit" tietää jo kaivata romuttamalla auton?
Tai periaatteessa kukaan ei ansaitse tällaista kohtaloa. Nuori (elämä edessä) katoaa. Jos Antti oli kunnon kansalainen, kävi kouluja ja oli tulevaisuuden suunnitelmia niin ei hän ansainnut tällaista kuolemaa. Jos taas Antti eli päinvastaisesti (joi liika)eikä olisi halunut parantaa tapojaan niin... En tarkoita että silloin hän olisi ansainnut tällaista, mutta niinhän sitä sanotaan sitä saa mitä tilaa. Mutta myös tuollainen suhtautuminen elämään,(se on tapahtuakseen jos se on tarkoitettu tapahtuvan)on kaunista.
että sitä saa mitä tilaa!
Antilla olis alkanut työt viikko katoamisen jälkeen..
Eikö aika monet ole joskus lätränny viinalla? Minä ainakin tunnustan! Antti oli enemmän olut miehiä mutta ei viinasta kieltäytyjä.
Antti oli myös rento jätkä ei haastanu riita ja etsiny vaikeuksia. Voi kun hän löytyis=,(
löysi pullon hengen ja se vei hänet..
Viina on viisasten juoma. Ja kaikki ei ole viisaita. Näin se vaan on.
hän sitten on tehnyt? Mitä alkoholiin tulee eiköhän tuo ole aikuinen katsomaan mitä juo ja kuinka paljon. Ei hän näytä normaalia nuorta aikuista kummemmalta (alkoholi käytön suhteen).
anteeksi nyt vaan mutta tunsin anttia sen verran hyvin että osasi kyllä päissään hölmöillä, oli kyseessä auto tai joku muu tärkeä asia. ihmiset muuttuu
minä tunnen vielä paremmin kuin sinä ja tiedän ettei hän olisi turhia sekoillut vaan pitää omaisuudestaan huolen ja on kunnon ihminen!
sitten vähän tarkemmin tuo, että sitä saa mitä tilaa? ymmärrän kyllä tuon lauseen, mutta mitäs sellaista tämä antti olisi tehnyt?
kuulehan nyt. sitä ei aina päissään tiedä ja tajua mitä tekee ja anttikin osasi kyllä hölmöillä päissään enkä nyt viitsi tässä alkaa luettelemaan kaikkia juttuja.kaukaisena lähiomaisena sitä luulee tuntevansa ja tietävänsä ihmisen. mutta kyllä me jotka täällä samassa kylässsä asutaan ja kavereita ollaan tiedetään paremmin
tänään 25 elokuuta angelin metsästä joen läheltä on löytynyt ihmisen luita kivien alta. murhakoira oli etsinyt ja alkanut kaivamaan kiviä ja poliisit olivat menneet ja kääntäneet kivet niin ihmisen luita... poliisi uskoo näiden olevan antin :(
ihmisen luu,ei luita. mut joo kyl poliisi tosiaan uskoo näiden olevan antin. antti oli telkkarissakin. outo homma tosiaan? :s mä itse ainakin sulkisin itsemurhan kokonaan pois koska eihän helvetti vieköö kukaa keksi keinoa itteensä erämaassa tappaa :/ jännä......
Jaha täälä sitä jaellaan taas oikeutta? Mitäpäs jos joku teidän läheisistänne pistettäs kylmäksi? Mistä lähtien kännissä sekoilusta on tullu kuolemantuomio? Elikkäs n.60% suomalaisista pitäs tappaa??? Oottako ihan järjissänne. Osa on varmaan kuullu että ruumis koirat on löytäny nuotiopaikan angelin soramontulta josta löyty paidan nappeja, housunriekaleita ja ihmisen luita (eli useampi Montun läheisyydestä lisäksi alusvaatteeb riekaleita. Joidenki mielestä antti on varmaan senkin jotenkin ansainnu??? Ei kukaan todellakaan ansaitse tuollaista vaikka mitä ois tehny. Herätkää!!! Ei tässä ole kysymys enään mistään katoamisesta, vaan taposta ellei jopa murhasta...
Jännä että täällä on yleistä 'tietoa' että vaatteen palasia on löytyny mutta poliisi ei tiedä siitä mitään...
Ratkeaisi tämä katoaminen! Minulla on kadonneet-sarjasta neljä katoamista joiden erityisesti toivon ratkeavan ja joista olen kiinnostunut. Toivon,että jotkut tutkivat vielä näitä tapauksia.
Eli ne neljä katoamista joista tykkään: 1.Niku Patronen
2.Antti Hanhivaara
3.Teemu Puumala
4Jari Pesonen