Norton ongelma

ghs456

Käyttis vista home premium ja siinä norton internet securite. On ilmennyt todella ikävä ja outo piirre. Kesken surffailun tulee ilmoitus:"Olet sammutanut palomuuri ja virustorjunta ohjelman"
Sen saa takaisin vain että ohjelma käy tarkistamassa tilauksen tilan. Tätä ei voi tehdä normaalilta käyttäjätililtä vaan täytyy kirjautua järjestelmän valvojana sisään.
Symantecilta ei saa vastausta s-postiin.
Tuntuu tosi turvalliselta kun "tietoturva ohjelma" sammuttaa itsensä ja ilmoittaa vielä virheellisesti että sen olisin minä sammuttanut.
Sama lisenssi on kahdessa xp koneessa, mutta ne ovat toimineet moitteetta, ongelma siis vistassa. Lisenssin saa laittaa kolmeen koneeseen.
Taidan laitaa f-securen takaisin.
Jos joku tietäisi tähän ratkaisun olisin kovin kiitollinen.

4

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyselee?

      Ei kait Norton ?

      • ghs456

        Siinpä se. Sitä kyselee nimenomaan Norton.


    • ....

      LiveChat yhteyttä Symantecin asiantuntijaan.

    • Joo..

      Ja katso mitä Norton korjaa tai tekee ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      51
      2685
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      88
      2316
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1679
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1190
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      68
      1051
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      276
      1046
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      70
      899
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      894
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      21
      800
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      761
    Aihe