Hei,
Onko kokemuksia Metropol-hotellista Riiassa? Pääseekö sitä lähelle bussilla 22 ja missä pitäisi jäädä pois? Ja jos menee taksilla kentältä, onko väliä millaisen taksin ottaa? Tiedoista olis iso apu :)
Metropol Hotel Riiassa
4
1224
Vastaukset
- sippeliini
eli punainen taksi on rehellinen.
- Riganieki
taksi on SOS-taksi. Yleensä Valkoisia Skoda Octavia autoja, joissa konepellillä iso keltainen tarra mustalla SOS -tekstillä. 0,8 latia lähtömaksu ja 0,3 latia kilometri. Eikä tunnu olevan tapana kusettaa.
Kentällä kuitenkin päivystää niitä punaisia Relluja. Ovat myös perusvarma valinta. Valkoiset Toyotat "Riga-taksi" ovat rehellisiä, mutta kaikkein kalleimpia niistä rehellisistä.
22 tulee hotellisi lähelle. Jää Stockmannin pysäkillä pois. Siitä näet jo hotellisi. 22a ei tule läheltä muuta kuin kentän suuntaan mennessä. - Hanul
Riganieki kirjoitti:
taksi on SOS-taksi. Yleensä Valkoisia Skoda Octavia autoja, joissa konepellillä iso keltainen tarra mustalla SOS -tekstillä. 0,8 latia lähtömaksu ja 0,3 latia kilometri. Eikä tunnu olevan tapana kusettaa.
Kentällä kuitenkin päivystää niitä punaisia Relluja. Ovat myös perusvarma valinta. Valkoiset Toyotat "Riga-taksi" ovat rehellisiä, mutta kaikkein kalleimpia niistä rehellisistä.
22 tulee hotellisi lähelle. Jää Stockmannin pysäkillä pois. Siitä näet jo hotellisi. 22a ei tule läheltä muuta kuin kentän suuntaan mennessä.Kiitos tarkoista tiedoista! Matka koittaakin jo pikapuoliin :)
- Hanul
Vastailen nyt omiin kysymyksiini: Olin nyt viikonlopun Metropole hotellissa. Se on Riikan vanhin hotelli ja kokemus oli kaikin puolin hyvä. Hotelli on tasokas ja sopii aikuisille, ei ole lapsipaikka mielestäni. Huone (2 hengen) oli siisti ja kodikas. Sijainti loistava vanhan kaupungin reunamilla, aivan rautatieaseman ja bussiaseman lähellä. Menisin uudelleenkin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903